Saç BakımıSağlık

Röfle Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Röfle, saçınıza ışıltı ve parlaklık kazandırır. Saça ayrı bir hava katmaktadır. Türkçe anlamı da parıltı ışıltı demektir. Röfle saç renginizle ve ten renginizle uyumlu olursa, daha etkili bir görünüm sağlayacaktır.

Röfle Renk Tonları Nelerdir?

Saç renginize ve ten renginize uygun röfle sarısı uygulamalısınız. Doğal renginizden 1-2 ton açık renk uygulamalısınız. Düzelmesi gerekirse işlem daha kolay olacaktır. Eğer saçınız koyu renk ise veya koyu renk boya varsa, boya ile 1-2 ton açıldıktan 1-2 hafta sonra röfle işlemi yapılması daha doğru bulunmaktadır.  Saç renginiz kahverengi ise, altın veya kehribar rengine, kumral ise altın kestane rengine röfle yaptırmak daha uygun olacaktır. Röfle açık tenli, buğday tenli ve kumral kadınlara daha çok yakışır ama esmerseniz de görünümünüzü yumuşatmak için röfle yaptırabilirsiniz.

Röfle Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Röfle sonuçta bir boyama ve renk açma işlemi olduğundan, yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.  Röfle yaptırırken salonunuza çok dikkat etmelisiniz. Evde yapmak isterseniz telafisi olmayan hatalar olabilir. Salonda yaptırmak oluşabilecek hatalara karşı telafiyi kolaylaştıracaktır.

Saçınızda röfleyi çok fazla bekletmemelisiniz. Saçınızı sarıdan daha çok beyaza döndürebilir. Ayrıca çok fazla bekletmek saçı yıpratabilir hatta koparabilir. Röfleyi çok sık attırmamalısınız. Eğer perçeminiz veya kâkülleriniz varsa saçınızın daha canlı görünmesini sağlamak açısından ona da röfle yaptırmalısınız. Röfleyi uyguladıktan sonra saçınıza çok iyi bakmalısınız. Bitkisel içerikli şampuanlar ve kremler kullanmalısınız. Aksi takdirde saçınız cansız bir görünüm oluşur.

Röfle 3 ay veya 4 aydan kısa sürede yenilenmemelidir. İçinde bulunan kimyasal maddelerin kanserojen etkileri olduğundan, hamile bayanların yaptırmaması önerilmektedir. Hamile iseniz, yarı kalıcı boyalar ince olduğundan kullanabilirsiniz.

  Halsizliğe Ne iyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu