Vücut Bakımı

Rihanna’nın Güzel Vücudunun Sırrı

Rihanna özenen kadınların en çok merak ettiği güzellik sırlarını öğrendik. Rihanna gibi harika vücuda sahip olmak isteyenlerin kaçırmaması gereken sırlar.

Rihanna’nın harika vücuduna özenmeyen bayan neredeyse yoktur. Fiziğiyle gözlere hitap eden şarkıcının nasıl bu kadar fit kaldığını merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okuyun. Rihanna 60 kilo ve 1.72 boyunda spor yaparak bu vücuda sahip olduğunu söylüyor.

Rihanna her daim turnede dahil spor hocalarını yanından ayırmıyor. Turnelere gittiği zamanlar haftada en az 3 turne dışında ise haftanın beş günü 30 dakikalık etkin sporlar yapıyor. Gecenin kaçı olduğunun bir önemi yokmuş canı spor yapmak istediğinde hocasıyla hemen o günlük egzersiz programını yapıyorlarmış.

Rihanna’nın spor tercihleri arasında ise koşu bandı 1 numarayı çekiyormuş. Kilosunu; Jogging, ip atlama, atlama ve sıçrama, bisiklet çevirme kısacası kardiyo hareketlerini yaparak kilosunu koruyor. Aynı zamanda dans etmeye de bayılan Rihanna bunu spor olarak görmediğini ama vücudunun şekillenmesinde çok yardımı olduğunu düşünüyor. Tüm bunları fırsat bulduğu her mekanda ( sahne arkası ) yapıyormuş. Herkesin kendi evinde kolayca yapabileceği hareketler.

Rihanna’nın vücudunda en beğendiği bölgesi poposu ve bacaklarıymış. Özellikle bu bölgelerime spor yaparken özen gösteriyorum. Her bayanın harika bir kalçaya ve incecik bacaklara sahip olmak istediğini düşünüyor. Kalçam güzelse ne giysem yakışıyor!

60 kilo olan Rihanna 1.72’lik boyu ile oldukça orantılı. Rihanna’ya göre amaç 90 60 90 olmak değil fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak.

Rihanna’yı Forma Sokan Egzersiz Programı

Bu egzersiz programı 1’er gün ara ile yapılıyor.

Pazartesi – Çarşamba – Cuma Rihanna egzersiz programı

Sıçrama yürüyüşünü de içren karın hareketleri bulunuyor. İki bacak içinde ayrı ayrı 15 kez sıçrama hareketi yapıyor. Yani sıçradığında bacaklarını açıp ellerini havada birleştiriyor tekrar sıçradığında ise kollarını yana açıyor bu hareketi 60 kez yapıyor.

Kardiyo hareketlerini ise iki setlik 15 tekrarlık şınav hareketi ile 50 tekrarlı yerinde hızlıca koşuyor.

5 kez tekrar ettiği çömelip zıplama hareketi ile Rihanna karın ve bacak kaslarını çalıştırıyor.

Ayrıca aklına gelen kalça sıkılaştırma hareketlerini de gün içinde ve fırsat buldukça sürekli tekrarlıyor.

  En Güzel Çiçek Aromalı Parfümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu