Makyaj ve Güzellik

Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır

Makyajı bir adım öteye taşımak isteyenlere kusursuz makyajın nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Victoria Secret mankenler gibi pürüzsüz bir makyaj mı istiyorsunuz? Basit birkaç yöntemle cildinizde bulunan leke, sivilce ve kırışıklıkları gidererek teninize pürüzsüz makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj Nasıl Yapılır

Astar Kapatıcı Uygulayın

Cildinize günlük nemlendiricinizi uyguladıktan sonra astar olarak ince bir kıvamda kapatıcıyı cildinize uygulayın. Cildinizi nemlendirmeden kapatıcı uygularsanız kırışıklıkların belirginleşmesini sağlarsınız. Bu açıdan nemlendirici mutlaka uygulamalısınız.

Fondöteni İhmal Etmeyin

Cildinizi kusursuz yapacaksanız slikon etkili likit fondötenleri tercih etmelisiniz. İçeriğinde ışıltı veya matlık olmamalı. Işıltılar cildin yağlı görünmesine neden olurken mat fondötenlerde düz bir görünüm verecektir. Bu açıdan alacağınız fondötenlerin ince yapılı şeffaf ve transparan içerikli yazması gerekiyor. Yani uygulayacağınız fondöten; slikon likit içeren, transparan ve pigment yoğunluğu yüksek olmalı.

Fondöten Reng

Kozmetik mağazalarında genellikle fondöten denerken elin üzerini veya bileğin iç kısmını kullanırlar. Hayır bu yanlıştır. Fondöten seçerken boyun bölgenize uygulayıpta rengi seçmelisiniz. Çünkü boyun bölgesi yüze en yakın ten rengidir. Fondöten uygularken boyun bölgesine de sürüldüğü için boynunuzda iyi duran renk yüzünüzde de aynı etkiyi gösterir.

Fondöteni Sürerken Dengeleyin

Fondötenin kalıp gibi yüzünüzde durmasını istemiyorsanız nasıl sürmeniz gerektiğini iyi öğrenmelisiniz. Fondöteni ne kadar az sürerseniz o kadar cildinizde etkili durur. Fondöteni çenenize 1 kere, alına  yere, 1 tane elmacık kemiklerine bir kerede burun çevresine uygulayın. Fondöteni parmaklarınızla veya fondöten süngeri ile tek yöne olacak şekilde güzelce yedirin.

Parmaklarınızla Dağıtın

Fondöteni ilk etapta parmaklarınızla dağıtın. Çünkü parmaklarla yedirilen fondöten yüzünüzdeki çizgilerin görünümünü hafifletir.

Sünger İle Eşitleyin

Parmaklarla dağıtılan fondötenin ardından sünger ile biriken fondöten fazlalığını alın. Beauty Blenderı nemlendirerek cildinize sürün ve fondötenin kalıp gibi görünmesini önleyin.

Cildinizdeki Kusurları Gizleyin

Fondöteni uyguladıktan sonra cildinizde görünen sivilce ve lekeler belirgin görünüyorsa kapatıcı olarak uygulayın. Kapatıcıdan sorunlu bölgeye uygulayıp ince bir makyaj fırçası ile hafifçe dağıtın. Gözaltlarında bulunan koyu renk halkalar içinse likitli bir kapatıcı kullanarak kamufle edebilirsiniz.

Pudra Uygulayın

Burun, yanak ve alın bölgenize pudra uygulamalısınız. Büyük bir makyaj fırçasını pudraya değdirip cildinizde daha çok parlayan bölgelere uygulayarak parlamanın önüne geçebilirsiniz.

  Canlı Renkteki Rujlar Nasıl Sürülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu