Cilt Bakımı

Pürüzsüz Cilt İçin Doğal Yöntemler

Pürüzsüz cilde sahip olmak isteyenler doğal yöntemlerden vazgeçmemeliler. Doğal yöntemler cilt dostu olduğu gibi cildinizi besleyicidir.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için düzenli bakım yapılması gerekir. Cildinizin tipini bilerek bakım yaptığınızda cildinizdeki lekelerden ve sivilcelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

  1. Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın ilk adımı cildi temizlemek ve tonik sürmekten geçer. Sabah kalktığınızda ve akşam yatarken cildinizi temizleyerek toniklemeniz gerekiyor.
  2. Mankenlerin cildi gibi cildiniz olsun istiyorsanız lekeler için, sivilceler için, kızarmalar içinde haftada 1 kere bakım yapmak şart.
  3. Cilt tipinizi öğrendikten sonra bakım ürünlerini bu doğrultuda almalısınız.
  4. İyi bir cilt temizleyici alarak cildinize masaj yaparak uygulamalısınız. Cildinizi temizledikten sonra ürünün cildinizden arındığına emin olmalısınız. Ciltte kalan bakım ürünü cildin daha fazla zarar görmesini sağlar.
  5. Karma ciltlerin özellikle T bölgesinde yağ biriktiren ciltlerin diğerlerine oranla bu konuda daha hassas olması gerekir. Bu bölgelerin iyi temizlenmesi cildin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.
  6. Cildi temizleyen hareketli fırçalardan edinin. Bu fırçalar ciltte biriken ölü tabakanın atılmasını sağlayarak pul pul dökülmenin önüne geçer. Haftada 1 kere hareketli fırça ile cildinizi arındırın.

Hassas Cilt İçin Doğal Yöntem

  • Badem (50 gram)
  • Portakal yağı (10 gram)
  • Yulaf unu (10 gram)
  • Süt (gerektiği kadar)
Hazırlanışı: Bademleri ezin ve ılık su ekleyerek bademleri suda ezin. Karışım iyice macun olana kadar yoğurun. Ardından yulaf unu ve süt ekleyip karıştırmaya devam edin. Temizlenmiş cildinize masaj yaparak yedirin ve yarım saat cildinizde bekletin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin.

  Cilt Bakımı İçin Lavanta Kürü Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu