Cilt Bakımı

Pratik Güzellik Önerileri

Pratik yöntemleri deneyerek güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Birçok kadın ufak detaylara dikkat etmediğinden kendilerini güzel görmüyor sonuçta mutsuz hissediyor.

Her kadının güzelliklerini daha da ön plana çıkartmak adına pek çok yöntem denedikleri göze çarpmaktadır. Üstelik çok basit çözümler sayesinde istenilen konuda istenilen duruma ulaşılabilmekte ve böylece kadınlar hem özgüven açısından hem de bireysel başarı kıstası olarak kendilerini oldukça kolay tatmin edebilmektedirler.

Güzellik için Yapılabilecek 10 Basit Çözüm

  • Maskara kullanırken, kirpiklerin uç kısmının kıvrılması konusunda bazı kadınların kirpik yapıları problem çıkartabilmektedir. Bunu aşabilmek için maskara sürülürken, alt kısma kredi kartı konularak hem bulaşmaların önüne geçilebilmekte hem de kirpiklere üst üste uygulamalarla daha rahat şekil verilebilmektedir.
  • Saç bakımı söz konusu olduğunda, soluk ve mat saçlardan kurtulmak isteyen kadınlara saçlarını sirkeli suyla yıkamaları önerilmektedir. Bunun için banyo esnasında saçınıza yetecek miktarda sirkeli su hazırlamanız ve nazikçe saçlarınızı yıkamanız yeterlidir.
  • Özellikle yüz bölgesinde, hiç beklenmedik anda çıkan bir adet büyük sivilce hem görüntü olarak hoş gözükmemekte hem de iyileşme süreci geçirilene kadar o sivilceyle dolaşmak durumunda kalınmaktadır. Buna kısa yoldan çözüm bulabilmek adına sivilcenin üzerine diş macunu sürülmesi, kısa sürede kurumasını sağlayacaktır.
  • Dudaklara sürülen rujun daha dikkat çekici olabilmesi için, dudaklara rujdan önce dudak bakım kremi sürülmesi önerilmektedir. Bu sayede hem dudağın kendi bakımı aksatılmamış olmakta hem de rujun rengi daha da belirginleşmektedir.
  • Bazı kadınların kaş yapısı, düz ve tek bir çizgi halinde olmadan daha dağınık olmakta ve bu görüntü de kişiyi biraz daha bakımsız gösterebilmektedir. Bu durumun önüne geçilebilmesi için kaş fırçasının üzerine bir miktar saç spreyi sıkıp ardından kaşları düzgünce taramak gerekmektedir.
  • Gün içerisinde koşuşturmacadan, sıcaktan vb. nedenlerden akan makyajı toparlamak adına müdahale aşamasında, kulak çubuğu en büyük yardımcı olmaktadır. Bu uygulama için sadece akan makyaj alanlarına kulak çubuğuyla dolgu işlemi uygulamak olacaktır.
  • Özellikle ağda sonrası oluşan kızarıklıklar kadınları toplum içerisinde zor durumda bırakabilmekte ve istenmeyen görüntülerin başka bireyler tarafından görülmesine neden olmaktadır. Durum böyle olunca, sürülecek az miktardaki badem yağı ile kızarıklık oluşan bölgelerin üstesinden gelinebilmekte ve görüntü olarak normal bir ten yapısı görüntüsüne kavuşulabilmektedir.
  • Kadınların yeni çıkan saçlarının sürekli uçuşması ve düzensiz durmasının önüne geçebilmesi adına, saç spreyini saçlara sıkmanın ardından şişeyle çok fazla bastırmadan bu kısa saçların üstünden geçilmesi yeterlidir.
  • Bazı kadınların göz yapısı, normal göz yapısına nazaran daha küçük olduğundan makyaj konusunda bir takım talihsizlikler yaşayabilmektedirler. Bunu değiştirebilmek için çok basit bir işlem yapılması yeterlidir. Bahsi geçen bu işlem ise gözün iç kısımlarına beyaz veya çok açık renklerdeki göz kalemlerinin sürülmesidir.
  • Genelde son dakikaya bırakılan oje uygulamaları, ojelerin geç kuruması durumundan kaynaklı olarak başka olumsuz durumlar yaratabilmektedir (zaman sıkıntısı yaşanması, acele edildiğinden ojelerin bozulması vb.) Bu durumun önüne geçebilmek ve ojelerin bir an önce kurumasını sağlamak için yapılması gereken bir kase miktarındaki soğuk suyun içerisine yeni oje sürülmüş elleri sokarak yaklaşık 2-3 dakika boyunca beklenmesidir. Ojeler çok çabuk bir şekilde kuruyacak ve başka olumsuz bir duruma yol açmayacaktır.
  Gözaltındaki Morluklar İçin Maske Tarifleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu