Yüz Bakımı

Nar Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Nar sevilen sonbahar meyvelerinden olup, yenilmesi ile birlikte bile birçok rahatsızlığa iyi gelmekte olup, bazı maskeler yaparak daha fazla faydasını görebilirsiniz. Nar sindirim problemleri başta olmak üzere enfeksiyon, romatizma gibi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Narın cilt üzerinde ki en büyük etkisi ise kırışıklıkları önler ve yaşlanma etkilerini yavaşlatmaktadır. Bunun için yaş itibari ile 30’un üzerinde olan kişiler nar maskelerini düzenli olarak kullanmalarını tavsiye ederiz. Bu şekilde yaşlanma belirtileri gecikerek, sıklaşma ve toparlanma için ideal seçenek olarak görülecektir. Nar maskeleri siyah noktalar için de ideal bir seçenek olacaktır. Siyah nokta dışında akne izleri yani sivilceler için de iyi gelmekte olduğu gibi yaralarında çabuk sürede iyileşmesini sağlamaktadır.

Nar Maskeleri Nasıl Yapılır?

Nar maskesinin faydalarını sizler ile paylaştık. Buna göre sizler için belirlediğimiz etkili olan 3 adet nar maskesi tarifini sunacağız. Bu maskelerin malzemeleri, yapılışları gibi bilgileri paylaşarak uygulamayı doğru şekilde yapmanızı sağlayacağız.

Zeytinyağlı Nar Maskesi

  • 1 çorba kaşığı nar suyu
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya
  • 2 veya 3 damla zeytinyağı

Yukarıda ki malzemeleri miktarına uygun şekilde bir kapta karıştırınız. Karışımı daha sonra göz çevreleriniz de dahil olmak üzere uygulayınız. Bu maskeyi yüzünüzde 20 dakika süreyle bekleterek yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Kırışıklıklar için uygulamak isteyen kişiler bu maskeyi haftada iki kez uygulamaları uygundur.

Nar Suyu Maskesi

  • Yarım çay bardağı nar suyu
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Bu iki malzemeyi karıştırarak yaklaşık 1 saat süre ile buzdolabında bekletiniz. Daha sonra cildinize pamuk yardımı ile sürerek 30 dakika süre ile cildinizde bekleterek daha sonra yıkayınız. Bu maske akne sorunlarına karşı idealdir.

Bal ve Nar Maskesi

  • Yarım çay bardağı nar suyu
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • Bir tatlı kaşığı ile bal
  • Aldığı kadar kil

Yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeleri bir kavanozun içerisine alarak ağızını kapatın ve çalkalayın. Yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında çalkalarak malzemelerin homojen olmasını sağlayınız. Karışımın içerisine daha sonra kıvam alana kadar kil ekleyerek daha sonra bu maskeyi yüzünüze sürünüz. 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

  Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu