Cilt Bakımı

Maydanoz Maskesi Tarifi

Maydanoz, yemeklerden hamur işlerine kadar, pek çok yerde kullanılan, son derece etkili bir sebze iken, son yıllarda keşfedilen faydaları ile güzellik kürlerinde de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Yağ yakıcı ve ödem attırıcı etkisi sebebiyle, pek çok kadın tarafından düzenli olarak kullanılan maydanoz, şimdi de cildinizi güzelleştirmek için görev başında.

Maydanoz Cilde Yararlı Mı?

Bilindiği gibi; tüm yeşil sebzeler, yüksek oranda kolojen içermektedir ve bu cildin yapı taşlarından olduğundan, son derece etkili bir tamir edici etkiye sahiptir. En inatçı güneş lekeleri, basit bir şekilde hazırlanacak bir maydanoz maskesi ile giderilebilir. Düzenli kullanıldığında, ciltteki ince çizgi görünümünü düzeltici ve cildi gerginleştirici etkisi de bilinmektedir. Maske gibi hazırlanarak kullanılacak maydanoz, kaynatılarak çıkan suyunun, cilt toniği olarak kullanılması halinde de son derece etkilidir.

Maydanoz Maskesi Nasıl Yapılır?

Maydanoz, pişirildiği zaman içindeki bazı faydalı maddeler uçtuğundan, bu maskede çiğ olarak kullanılacaktır. Yoğurdun tüm vücuda faydaları bilinmektedir, fakat cilde olan etkisi tüm diğer bölgelerden daha fazladır. Bu iki süper gücün birleşerek oluşturacağı karışım, cildinizin parlak, pürüzsüz ve temiz olmasını sağlayacaktır. Bir demek maydanozu alarak, güzelce yıkadıktan sonra, saplarını ayırmadan, kabaca 4-5 parçaya kesiniz ve mutfak robotuna koyarak, incecik bir kıvama gelene kadar çekiniz. Daha sonra bu karışıma, 4 yemek kaşığı yoğurdu ekleyerek, iyice karıştırınız. Sırt üstü yatarak, bu karışımı tüm yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize sürerek, minimum 30 dakika bekletiniz. Daha sonra, pamukla, nazik hareketlerle silerek, bol ılık su ile durulayınız. Bir süre, nemlendirici dahil hiçbir şey uygulamayınız, cildinizin dinlenmesine izin veriniz. Bu karışımını, haftada bir kez mutlaka uygulamak suretiyle, iki ay kadar devam ettiriniz.

  Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu