Cilt Bakımı

Makyajla Renkli Göz Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Makyaj iç güzelliğimizi ortaya çıkarmanın yollarından biridir.  Bu da gerekli kozmetik ürünleri ile yapılmaktadır. Özellikle kadınlar daha güzel olduğunu düşündükleri bölgelerini ortaya çıkarmak isteyebilir. Eğer renkli göz rengine sahipseniz gözlerinizi ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz, Göz makyajınızı uygun renkler seçerek daha dikkat çekici etkileyici olabilirsiniz.

Renkli Gözlerinizi Ortaya Çıkarak Bakışlar İçin Kirpik Uygulamaları

Uzun ve kıvrık kirpikler gözlerinizi daha büyük gösterir ve dikkat çekini görünüme ulaştırır. Kirpikleriniz Kıvrık değilse bu işlemi bir kirpik kıvırıcı yardımıyla yapabilirsiniz.  Koyu renkli kirpikler gözleri daha ön plana çıkarır. Kahverengi veya siyah rimel kullanabilirsiniz. Rimeli uyguladıktan sonra uygun bir kalem seçebilirsiniz.

Renkli Gözler İçin Far seçimi

Renkli gözlerinizi ortaya çıkarmak için, göz renginize uygun far rengi kullanmanız gerekmektedir. Öncelikle gözlerinizin üzerine ortaya gelecek şekilde beyaz far kullanırsanız gözlerinizin daha çok öne çıktığını fark edebilirsiniz. Mavi gözler için gümüş, bej ve kahverengi tonları ideal olacaktır. Yeşil gözlere sahipseniz, pembe, mavi ve mor renkleri tercih edebilirsiniz. Işıltılı renkler de tercih edebilirsiniz. Tüm göz kapağına farı uygulayıp, dışa doğra koyulaştırırsanız, gözlerinize daha derin bakışlar kazanmanızı sağlamış olursunuz. Göz renginize uyan rengi kullanmanız göz renginizi daha çok vurgulayarak dikkat çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Renkli gözleri ortaya çıkarmak için en kolay yol siyah göz makyajıdır. Siyah ile renkli gözler özellikle yeşil gözler çok uyumlu olduğundan mükemmel bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Renkli Gözlerde Eyeliner Nasıl Kullanılmalı?

Küçük gözlere sahipseniz, gözleriniz renkli de olsa dikkat çekmeyebilir. Bu durumda, eyeliner’i doğru kullanarak gözlerinizi büyük gösterip dikkat çekebilirsiniz. Eyeliner’i üst göz kapağınızın ortasından, kirpiklerin dibinden başlayarak, dışa doğru uzatabilirsiniz. Alt kirpiklerinizin de aynı şekilde ortasından dışa doğru sürdüğünüzde gözleriniz büyük gibi görünür ve renkli gözleriniz ortaya çıkar.

  Evde Güzellik Sırları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu