Cilt Bakımı

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Sıklıkla tüketilen maden suyunun sağlık açısından birçok yararının olduğunu biliyorsunuzdur. Özellikle sindirim problemi olan kişiler için ideal bir doğal seçenek olan maden suyunun sağlığa olan yararları ile birlikte cilde olan faydalarını da biliyor musunuz? Maden suyu içerisinde barındırdığı asit ve silis ile cildinize birçok fayda barındırmaktadır. Maden suyunu sadece içmeniz bile fayda sağlarken maden suyu ile yapılan maskelerin ve uygulamaların sizlere neler sağlayacağını tahmin bile edemezsiniz.

Cilt sorunlarının özellikle son zamanlarda çoğaldığı aşikardır. Gerek yaşam koşullarınız, gerek çevresel etkenlerin çoğaldığı bu günlerde buna bir dur demek tabi ki sizlerin de hakkı. Bunun için maden suyunu uygulamaya ne dersiniz?

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Maden suyunun içerisinde barındırdığı silis sizlerin cildin de nelere iyi geliyor inceleyelim.

  • Ciltte rahatlama ve ferahlama sağlatır.
  • Pürüzsüzlük oluşturmasını sağlar.
  • Cildinizin yağ, kir, toz gibi dış faktörlerden arınmasını sağlar.
  • Gözenekleri sıkılaştırır.
  • Cildinizi güçlendirir.
  • Cildinizi derinlemesine temizleyen doğal etkendir.
  • Kırışıklığın oluşmasını tamamen yavaşlatır.
  • Ciltteki nem dengesinin ayarlanmasında yardımcı olur.

Yukarıda sizler ile paylaştığımız maddeler maden suyunun cilde olan faydalarından en önemlileri olup, tabi ki daha birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan da anlayacağınız üzere leke sorunları, sivilce, siyah nokta gibi sık sık karşılaşılan cilt sorunlarının oluşmasının da önüne geçecektir. Peki, maden suyu cilde nasıl uygulanır merak ediyorsanız biz sizler için araştırdık.

Maden Suyu Cilde Nasıl Uygulanır?

Maden suyu, şimdilerde soda ile aynı şey olduğu düşünülmekte olup, bu şekilde tüketilmektedir. Fakat maden suyu soda ile aynı olmamakla birlikte maden suyunun içerisinde karbondioksit gazı doğal şekilde bulunurken sodaya ise sonradan ilave edilmektedir. Bu maden suyu ile sodanın ayrılmasında en önemli etkendir. Cildiniz için ise yarayıcı olacak olan ise doğal olan maden suyudur. Maden suyu cilde birkaç yöntem olacak şekilde uygulanabilir. Cildinizi temizlemek için kullanıyorsanız az miktarda pamuğa dökerek cildinize sürebilirsiniz. Bu uygulama ile aynı zaman da makyajınızı da temizleyebilirsiniz. Aynı zaman da maden suyunu bir sprey şişesine koyarak makyaj yaptıktan sonra sabitleyici olarak kullanabilirsiniz. Sivilce ve akneler için ise 1 çay bardağı maden suyunun içerisine birkaç damla limon sıkarak sorunlu olan kısma sürebilirsiniz. Cildinize kesinlikle meyveli soda kullanmamalısınız.

  Sırttaki Sivilceler Neden Çıkar? Nasıl Geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu