Cilt Bakımı

Limon İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

İstenmeyen tüyler, her yaştan kadının başlıca sorunlarından biridir. Mücadele edilirken, yanlış yapılan bir işlem, yanlış bir yöntem; durumu olduğundan çok daha kötü bir hale getirebilir ve telafisi de çok uzun zaman alabilir. Öyle can sıkıcıdır ki bu tüyler, en basit ve en kalıcı çözüm yollarını aramakla geçer zaman. Cilde en az zararı verecek şekilde, doğal ve uzun süre etkili yöntemler de vardır.

Limon Tüyleri Azaltır Mı?

Bu yöntemi uygularken, dikkat etmeniz gereken nokta; tüylerin kökünden ve henüz alınmış olması gerektiğidir. Tüyler alındıktan hemen sonra, bu karışımı uygulamalısınız. Bir adet limona, bir tatlı kaşığı deniz tuzu kullanılıyor. Bacaklarınızın ihtiyacı olan miktarı hazırlarken, 1/1 oranının kullanarak arttırabilirsiniz. Limonun içindeki asitler ve tüylerin gelişimini engelleyen maddeler, tuzun gözenekleri açma etkisi ile birleşerek, kıl diplerine nüfuz eder ve bir tür kıl dibi yakma etkisi yaratarak, tüylerin geç çıkmasını sağlayacaktır. Düzenli kullanıldığında, tüylerin yayılmasını, yani tüylü alanın genişlemesini de engelleyeceğinden, her epilasyondan sonra uygulanması faydalı olacaktır.

Limon-Tuz Karışımı Nasıl Uygulanır?

Limon ve tuzu hazırda bulundurunuz ancak karıştırmayınız. İstenmeyen tüyleri, dipten alacak şekilde, örneğin; ağda ile alınız. Tüm bacak biter bitmez, hemen limonu sıkıp, bekletmeden tuzu da ekleyerek, birkaç dakika önce epilasyon yapılmış bölgeye sürünüz. Sürerken, herhangi bir malzeme kullanmanıza gerek yoktur. Son derece doğal bir ürün olduğundan, çıplak elinizle rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir yanma hissetmeniz normal. Tuzun yakıcı etkisi ve limonun asidik etkisi, çok kısa bir süre önce tüyleri alındığından çok hassas durumda olan bölgeyi etkileyecektir. Yanma etkisi, karışımın işe yaradığının işaretidir. Buna rağmen, dayanamayacağınızı düşünürseniz, bol ılık su ile duşta yıkayarak temizleyebilirsiniz.

  Ciltte Döküntü ve Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu