Cilt Bakımı

Kuru Maya Maskesi Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir?

Cildin daha pürüzsüz ve daha sağlıklı olması amacı ile yıllardır birçok maske çeşitti denenmiş olup, bu maske çeşitleri her ne kadar cilde yararları olsa da istenilen sonuç alınamamıştır. Doğanın sizlere sunduğu birçok ürün maske olarak kullanılmış olup, bunlar arasında limon, kil, elma gibi birçok doğal ürün bulunmaktadır. Bunlar etkili sonuç vermeyince çeşitli arayışlar başlamış olup, sonunda da kuru maya keşfedilmiştir.
Ciltte bulunan akne sorunları, kırışıklık sorunları, deri dökülmeleri gibi birçok problem yaşıyorsanız bunlara elveda demenin aslında tam zamanı gelmiştir. Nasıl diye sorular geldi diye düşünüyoruz ve bunların sırlarını sizlere kuru maya sayesinde olacağını şimdiden söylüyoruz. Kuru maya, maske olarak kullanılmakta olup, sizlere daha sağlıklı bir cilt sunacağının garantisini veriyoruz. Hamur işlerinde kullanılan kuru maya, protein, demir, krom, magnezyum, fosfor, çinko ve B vitamini barındırmakta olup, cilt için birçok faydası bulunmaktadır.

Kuru Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru maya maskesi birçok farklı şekilde amaca göre yani soruna göre yapılarak uygulanmaktadır. Bunun için sizlere en etkili bulduğumuz kuru maya maskesini paylaşacağız.

Kuru Maya ve Limon Maskesi

  • Limon
  • Kuru Maya
  • Ilık Su

Yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeler ile limonlu kuru maya maskesi yapılabilmektedir. Bunu yapmak için ilk olarak az miktarda ılık su içerisine birkaç damla limon sıkmalı ve daha sonra içerisine kuru maya ekleyerek krem kıvamına getirmelisiniz. Bu karışımı yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekletmelisiniz. Bu maskeyi gün içerisin de uygulamakta fayda vardır.

Kuru Maya ve Süt Maskesi

  • Süt
  • Yoğurt
  • Kuru Maya

İlk olarak kuru maya ve yoğurdu karıştırarak krem kıvamına getirmelisiniz. Daha sonra bu karışımı yüze uygulamalı ve 20 dakika kadar bekletmelisiniz. Bu beklemenin ardından cildinizi temizlemek için süt ile durulamalısınız. Bu maskeyi haftada 2 kez kullanmanız önerilmektedir. Düzenli olarak kullanım sonrasında cildinizde bulunan lekelerin açıldığını görebileceksiniz. Aynı zaman da bu maskeyi ılık su ile de durulayabilirsiniz. Fakat bu durum da 30 dakika bekletmeli ve duruladıktan sonra nemlendirici sürmelisiniz. Bu maske de cildinizde ki solukluk ve izleri yok ederek daha canlı, sağlıklı cilt sunar.

  Evde 5 Adımla Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu