Makyaj ve Güzellik

Kuru Ciltler İçin Fondöten Önerisi

Bayanların makyaj malzemeleri konusunda verdiği önem herkes tarafından bilinmektedir. Bu makyaj malzemelerinde fondöten aslında en çok önem araz eden üründür. Çünkü fondötenler ciltlerde yer alan kusurları kapatarak pürüzsüz bir cilt yaratmak için büyük önem arz etmektedir. Bunun için bayanlar fondöten satın alırken özelliklerine dikkat ederken markasına, kalitesine, cilt rengine uyum sağlayıp sağlamadığını ve cildi için uyun olup olmadığına önem vermektedir. Birçok marka fondöten satışı yapmakta olduğu görülmektedir. Bu markalardan hangisinin sizler için uygun olduğunu değerlendirmek amacı ile kuru ciltler için uygun olan fondötenleri bugün ki konumuzda ele alacağız.

Kuru Ciltler Hangi Fondöteni Kullanmalıdır?

  • Mac Studio Waterweight SPF 30 Fondöten

Bu fondöten çeşitti tam anlamı ile kuru ciltler için üretilmiş olup, içeriği tamamen su bazlı şekilde yapılmıştır. Bunun için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu nemi sizlere vermektedir. Aynı zaman da 30 faktörlü olması da cildinizi gün ışığından koruyarak daha genç ve sağlıklı bir yüze sahip olmanızı sağlamaktadır.

  • Estee Lauder Skin Glowing Balm

Ciltte kapatıcı ve koruyucu etkisi olan bu marka fondöten, tam anlamı ile kuru ciltler için üretilmiştir. Tabi ki normal ciltlerde bu markalı fondöteni kullansa da pek fazla önerilmemektedir.

  • The Balm Balm Shelter Renkli Nemlendirici

Cildin nemlenmesini sağlayan bu fondöten hem uygun fiyatı ile dikkatleri çekerken hem de kapatıcılığının uzun süre ve kusursuz olması ile dikkatleri çekmektedir. Nemlendirici özelliği oldukça yoğun olması nedeni ile kuru ciltlerin kullanımı önerilmektedir.

  • L’Oreal Paris True Match Luminous Makeup

Sevilen markalardan olan L’Oreal Paris, bu fondöteni ile 20 SPF ışına karşı korumasını hedeflemiş olup, bu şekilde cildinizi güneş ışınlarından korumak amaçlanmıştır. Bu konuda başarılı olan bu marka fondöten aynı zaman da sizlere kusursuz bir cilt sunmaktadır. Bu fondöten markasının da içerisinde barındırdığı nemlendirici özelliğinin fazla olması nedeni ile tam anlamı ile kuru ciltler için üretildiğini söyleyebiliriz.

  • Chanel Vitalumiere

Yine çok satılan ve kullanılan makyaj markalarından olan Chanel, üretmiş olduğu bu fondöteni ile harikalar yaratarak nemlendirici yapısı ile kuru ciltlerin kullanımı hedeflenmiştir.

  Kaş Nasıl Alınır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu