Cilt Bakımı

Kükürtlü Sabun Faydaları ve Kullanımı

Cildimiz bakımlı ve güzel görünmesi için bakım gerektirmektedir. Bu bakım için ise bazı kişiler çeşitli krem, serum ve maskeler yaparken bazıları ise doğadan gelen bitkilerden faydalanmaktadır. Doğadan gelen bitkiler ise birçok çeşitte olup, hemen hemen her bitkinin cildimize yararları bulunmaktadır. Doğadan gelen ürünlerin işlenerek sizlere sunulması ise bunlardan faydalanacağınız anlamına gelmektedir. Bu ürünleri genellikle eczane, aktar gibi yerlerden temin edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda doğadan gelen doğal ürünlerden birisi olan ve cilde iyi gelen kükürtlü sabundur. Bu sabun birçok cilt problemine iyi geldiği gibi bakım için de ideal bir seçenektir.

Kükürtlü sabun sivilce, siyah nokta gibi akneleri kurumasını sağlamaktadır. Bunun için özellikle akne sorunu olan kişilerin aradığı özellikli olan faydalı bir kürdür. Kükürtlü sabun aynı zaman da yağlanma sorununa çözüm olabildiği gibi bakteri, mikrop gibi sorunlarının önüne geçmektedir. Sivilce, siyah nokta gibi aknelerin kurumasını sağladığı gibi çıkmasını da önlemektedir. Bunun için genel olarak cilt bakımı ve cilt sorunları yaşayan kişilerin tercih edebileceği önemli bir kürlerden birisi olarak bilinmekte ve tercih edilmektedir.

Kükürtlü Sabun Nerelerde Bulunur?

Kükürtlü sabunları aktarlarda, eczanelerde, organik ürün satan yerlerde bulunabilmektedir. Normalde kükürt kokusu çok keskin olduğu için güzel kokmaz. Fakat sizlere satılan kükürtlü sabun işlendiği için ve aroma verildiği için güzel koku bırakmaktadır. Bunun için sizi rahatsız etmez.

  Cilt Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

Kükürtlü Sabun Kullanımı

Kükürtlü sabun kullanımı her ne kadar bakım için de kullanılsa da kuru ciltler için uygun değildir. Çünkü yağı emdiği ve yok ettiği için kuru ciltlere zarar verebilir. Bunun için kuru cilde sahip olan kişiler bakım için de olsa kükürtlü sabun kullanmamalıdır. Kükürtlü sabunu yüz için eğer çok yağlı ise sabah ve akşam kullanıla bilinir. Normal yağ seviyesi var ise sadece akşamları günde 1 kez kullanılmalıdır. Kükürtlü sabun satın alırken doğal olmasına özen göstermelisiniz. Eğer bir cilt rahatsızlığını var ise doktorunuza danışmadan kullanmanızı kesinlikle önermemekteyiz. Kükürtlü sabunu saklarken oda sıcaklığında muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu