Cilt BakımıEpilasyon

Evde 5 Adımla Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır?

Kuaföre giderek epilasyon yaptırmak yerine evde doğal yöntemlerle koltuk altınıza ağda yapmak hiç olmadığı kadar kolay. Kendi cilt bakımı ve güzelliğinizi sizden iyi kimse bilemez.

Vücutta oluşan istenmeyen tüyleri almanın birbirinden farklı birçok yolu vardır. Jilet, ağda, epilasyon gibi birçok yöntem avantaj ve dezavantajları ile her kadının tercih ettiği yöntemler arasındadır. Fakat bu yöntemlerden ağda ve jilet daha maliyetsiz oluşları sebebiyle daha fazla tercih sebebi olabilmektedir.

Koltukaltı, bacak ve bikini bölgesi vücudumuzun en hızlı temizlenmeye ihtiyaç duyan bölgeleridir. Özellikle koltukaltı en fazla göz önünde olan ve kişiyi tüylü olduğu durumda en fazla rahatsız eden bölge sayıldığından, bu bölüme ağda yapanların sayısı da oldukça fazladır.

Ağda işlemine yeni başlayanlar, nasıl alınacağını bilmeyenler veya ağda yöntemine geçmek isteyenler için, evde ağda yapmanın aslında kolay bir taktiği var. Bu yazımızda size o taktiği detayları ile açıklıyoruz:

  • Koltukaltınızı Ağdaya Hazırlayın:

Bunun için koltukaltınızın temiz ve kuru olduğundan emin olun (ağda yapmak istediğiniz her bölge için bu birinci kuraldır). Su ve sabun ile yıkadıktan sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Böylece cildin üst dokusu yumuşayacağından, tüyleri almanız da kolaylaşacaktır.

  • Tüyleri Kısaltın:

İnce bir makasla tüylerinizin boylarını kısaltın. Bu işlem ağdayı çok daha kolay ve daha az acılı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Tüylerin yarım santim boyda olmaları yeterlidir.

  • Koltuk Altınızı Pudralayın:

Bu işlem koltuk altı bölgenizin iyice kuruyup, ağdaya hazır hale gelmesini ve yine acıyı azaltmayı sağlayacaktır. Bebek pudrası var ise, 1 kaşık kullanmanız yeterli olacaktır.

  • Ağda ve Yardımcılarını Temin Edin:

Cildinize uygun bir ağda, ağda bezi ve spatula edinin. Ağda eğer ısıtılması gereken türde bir ağda ise çok sıcak olmamasına dikkat edin, cildinizi yakabilir. Alerjik reaksiyonu test etmek için ilk önce bilek kısmınızda deneyebilirsiniz. Yazımızın sonunda evde ağda yapımının tarifini bulabilirsiniz.

  • Ağdayı Dikkatle Uygulayın:

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru spatula ile sürün. Üzerine hazır ağda bezi veya pamuklu bir bez yapıştırın. Üzerini elinizle hafif bastırarak birkaç saniye ovun. Tüylerin çıkış yönünün tersine doğru, tek hamlede bezi çekin. Eğer tüy kaldıysa tekrar edin. İşlem bittikten sonra cildinizi cildinize uygun bir yağ ile rahatlatabilirsiniz.

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 2 bardak toz şeker
  • 4 yemek kaşığı su
  • 4 yemek kaşığı limon suyu

Yapılışı:

Tüm malzemeleri kısık ateşte sürekli karıştırın. Şeker iyice eriyip, karışım yapışkan bir duruma geldiğinde kullanıma hazır demektir. Yanık oluşmaması için ağdayı biraz ılıyınca kullanmaya dikkat edin.

  Cilt Rengi Nasıl Açılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu