Vücut Bakımı

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk altınızda oluşan kararmalar estetik olarak kötü görünmenize yol açar. Kararmaları önlemek için beyazlatma kürlerini kullanarak güzel görünüme kavuşabilirsiniz. Evde uygulanabilecek basit ama etkili yöntemler.

En çok terleyen bölgelerden birisi olan koltuk altları düzenli olarak temizlenmediğinde ve bakımı yapılmadığında hem kıl dönmeleri hem de koyu renkli lekelerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Epilasyon çeşitleri de sadece lekelerin değil gözle görülür şekilde oldukça rahatsız edici boyutlarda koltuk altlarında kararmaların olmasına sebep olabilmektedir. Koltuk altındaki kararmalar özellikle gece kıyafetleri ve yazlık kıyafetlerinizde sizlerin de rahatsız olmasına sebep olacak hoş olmayan bir görünüm meydana getirir. Koltuk altı kararmalarnıı evde yapabileceğiniz bakım kürleri ile kısa sürede giderebilirsiniz. Ve yine alacağınız bazı önlemler ile koltuk altınızda kararma olmaması için önceden önlem de alabilirsiniz.

Koltuk altı bazı zamanlarda bazı kişilerde koyu ve kötü bir görünüm salgılamaktadır. Bu görüntüden şikayetçi olan kişiler bunun çözümlerini ararken neden olduğunu da merak etmektedir. Koltuk altının koyulaşmasına neden olan durumlar ise tıraş sonrası tahrişler, alkol bazlı deodorantlar, parfümler, aşırı kilo gibi durumlar nedeni ile koyulaşarak kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu koyulaşmanın etkisinden kurtulmak ve koltuk altını beyazlaşmak için bazı etkili yöntemler bulunmaktadır. Bunlar kolaylıkla elde edebileceğiniz ve evde uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Bunları detaylı olarak sizler için araştırdık ve etkili bulduklarımızı sizler ile paylaşacağız.

Koltuk altı bakımı ve koltuk altı beyazlatma için bitkisel yöntemler için çeşitli öneriler:

  • Kararmaların olmaması için ilk olarak gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Sürekli olarak deodorant kullanmanız koltuk altı temizliği için yeterli bir işlem değildir. Aksine kimyasal maddeleri içinde barındıran bu terleme önleyici kozmetik ürünlerinin vücudunuzda uzun süre kalmamasına ve gün sonunda kesinlikle koltuk altlarınızı temizlemeye dikkat etmelisiniz.
  • Sık terleme olduğu için sivilce oluşumunun da koltuk altında oldukça sık bir şekilde meydana gelmesi kararmaların sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun için jilet ile bir tüy temizliği yapıyorsanız kesinlikle temizlik işleminden sonra nemlendirici sürerek bölgenin kurumamasını sağlamalısınız.
  • Koltuk altı için en etkili bakım kürlerinden birisi de kesinlikle bebek pudrası kullanmaktır. Bebek pudrası hem koku giderici hem de terlemeyi önleyici olarak en pratik uygulamalardan birisidir.

Koltuk Altı Beyazlatma Kürü

Güzel koktuğu için tercih ettiğiniz kozmetik ürünlerinin çoğu, aksine kokuların meydana gelmesine ve kararmaların oluşmasına sebep olabilmektedir ve bunun için de güvenmediğiniz ürünlerden uzak durmalısınız.

Koltuk altı beyazlatma da kullanılacak bakım kürü tarifi için gerekli olan malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı elma suyu
1 çay kaşığı vazelin

Yukarıda saydığımız malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz kıvamı her iki koltuk altınıza da sürerek masaj yardımı ile özellikle renk değişikliği olan yerlere iyice yedirmelisiniz. Sadece 15 dakika bekletmeniz bu kürü uygulamak için yeterli olacaktır. Haftada 3 gün bu kürü uygulayabilirsiniz.

Karbonat ile Koltuk Altı Beyazlatma

Karbonatı suyla karıştırınız hamur haline kadar bekleyiniz. Maske hazır olduğu zaman koltuk altınıza ovalayarak sürünüz. Yaklaşık 30 dakika sonra koltuk altınızı yıkayarak ölü hücrelerden arındırabilirsiniz.

Karbonat ve gülsuyu tarifini karıştırın. Elde edeceğiniz karbonatlı suyu koltuk altına sürünüz. Bir müddet bekledikten sonra koltuk altını ılık su ile temizleyiniz. Koltuk altı rengi açılmaya devam edecektiktir.

Limon ile Koltuk Altı Beyazlatma

Limonun mucizevi beyazlatma etkisinden yararlanarak koltuk altı kararmalarını geçirebilirsiniz. Limon uygulaması sonucunda koltuk altınızın rengi açılarak ideal rengine kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Kalın bir limonu ortadan ikiye keserek bir kısmı koltuk altınızda 10 dakika boyunca tutunuz. Ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayarak kararmaların önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Ilık suyla yıkayarak temizlik işinizi yapabilirsiniz.

Koltuk altında limon tutmak itemeyenler için bir kase içinde limon suyu, yoğurt, zerdeçal, bal karışımı hazırlayarak koltuk altına sürsün. Karışım sonucunda koltuk altınız temizlenmiş olacaktır.

Koltuk Altı Beyazlatmak İçin Etkili Yöntemler

  1. Limon

Anti- septik ve anti- bakteriyel özelliklere sahip olan limon, birçok özelliğe sahip olduğu gibi temizleyici ve açıcı özelliği de bulundurmaktadır. Cildinizin rengini açarak beyazlaşmasına sağlayan limonu koltuk altınız için kullanabilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz. Limonu koltuk altına uygulamadan önce banyoya girmeden 10 dakika önce sürerek bekletmeli ve daha sonra ise duştan sonra nemlendirici krem sürmelisiniz.

  1. Nohut Unu

Nohut unu maske olarak kullanılmakta olup, beyazlatıcı özelliği bulunmaktadır. Bu maske için ise 1 çorba kaşığı yoğurt, zerdeçal, 2 yemek kaşığı nohut unu, 1 yemek kaşığı limonun suyu ile yapılmaktadır. Bu maskeyi yapabilmek için tüm malzemeleri bir kaba koyun ve karıştırın. Daha sonra koltuk altınıza uygulayınız. Bu karışımı 30 dakika boyunca koltuk altınızda bekleterek su ile temizleyiniz. Bu maskeden olumlu sonuç alabilmek için haftaya yayarak, haftada 2 kez düzenli olarak kullanmalısınız.

  1. Patates

Patates de oldukça kullanışlı ve etkili doğal ürünlerden olup, yapısı gereğince beyazlatıcı özelliğe sahiptir. İnce bir patates dilimi keserek, koltuk altına sürmelisiniz. Bu koyduğunuz dilimi 10 dakika süre ile koltuk altınızda bekleterek, daha sonra ılık su ile durulayınız. Ekstra olarak patatesleri rendeleyerek suyunu çıkarıp ve suyunu pamuk ile alarak koltuk altınıza sürerek de uygulayabilirsiniz. Bu uygulamada da 10 dakika bekletmeli ve daha sonra ılık su ile durulamalısınız. Bu uygulamadan hızlı sonuç almak için, 2 günde 1 kez uygulamanız gerekmektedir.

  En Güzel Çiçek Aromalı Parfümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu