Vücut Bakımı

Kış Aylarında Evde Vücut Bakımı

Uzmanlar kış aylarında evde vücut bakımı oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadır özellikle kışın nemini kaybeden vücut oldukça hassas olacaktır. Uzmanlar kesinlikle kışın vücut bakımlarının yapılması gerektiğini belirtmişler aksi halde vücutta birçok dökülmeler, soğuktan kızarıklar ve kurumasına neden olacaktır. İnsan vücuda oldukça hassas olup hem kışın hemde yazın bakılmadığı taktirde cilt problemi oluşuyor.

Kışın Vücut Bakımı

Uygun Bakımlar

Uzmanlar mevsime göre cilt bakımlarının yapılmasını önermektedir. Özellikle kışın vücudu soğuktan korunmak için nemlendirici yapılmasını önermektedir böylelikle vücut nem değerini kaybetmeyecektir.

Giysiler

Giysiler kışın oldukça önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar. Kışın kalın giyinmek vücudu soğuktan oldukça koruyacaktır.

El Bakımı

Kışın ellerin oldukça önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar. Kışın eldiven takılmadığı taktirde ellerin kabuklanma ve kurumasına yol açacaktır. Uzmanlar ayrıca el bakımı olarak nemlendiricilerin oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadır böylelikle eller kurumayacak ve cilt problemini tamamen önleyecektir. Birçok kişinin yapmadığı el bakımlar cildin nem seviyesinin düşmesine ve kurumasına sebep olacaktır.

Tonik Kullanımına Dikkat

Uzmanlar kuru cilt problemi yaşayanlar için alkol içeren tonikleri kesinlikle önermemektedir. Alkol içeren tonikler yüzü daha kötü bir hale getirecektir.

Parfüm kullanımına da dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar günlük olarak aşırı parfüm kullanılmasını önermemektedir. Aşırı parfüm cilde gözeneklerini tıkayacaktır ve ileride birçok sorunlarla karşılaşılabileceğini vurgulamaktadırlar. Parfümün sadece elbiselere kullanılmasını önermektedirler.

Duş

Kışın ve yazın duş oldukça önemlidir. Uzmanlar uzun süre duş alınmaması cilde birçok probleme yol açacağını belirtmişlerdir. Günlük olarak duş yapılması cilde oluşan mikropları ve ölü hücreleri tamamen arındırmasını sağlıyor insan vücudu için önemli olan duş günlük olarak yapılması öneriliyor.

Peeling

Uzmanlar peeling yapılmasının oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadırlar. Peeling cilde oluşan ölü hücreleri ve mikropları tamamen arınmasını sağlıyor ve cildi tamamen nemlendiriyor kurumasını önlüyor birçok kişi tarafından önerilen peeling kış aylarında büyük önem taşıyor.

  Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu