Makyaj ve Güzellik

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpiklerinizi evde doğal tarifler kullanarak uzatmayı düşünen bayanlar yazımızda aradığınız bilgileri bulabileceksiniz. E vitamini desteği, zeytinyağı ve vazelin kullanarak kirpiklerinizi eskisinden daha çok uzatacaksınız.

Kirpikler yüzümüze ekstra anlam katan bölümlerdir. Ne kadar uzun ve dolgunsa bakışlar da o kadar anlamlı olmaktadır. Bu yüzden kirpiklerinizi çok para harcamadan, fazla çaba göstermeden geliştirebilmek de mümkün. Evde bulunabilecek ya da kolayca temin edilebilecek malzemelerle ve düzenli kullanım sonrasında daha gür, kıvrık, hacimli ve uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz. İşte o yöntemler:

E Vitamini:

Eczaneden kolaylıkla temin edebileceğiniz E vitamini, hem kapsül, hem de tüp şeklinde mevcuttur. E vitaminini düzenli olarak (gece yatmadan evvel) kirpiklerinize kirpik fırçası veya bitmiş bir rimelinizini fırçası ile uygulayın. Hatta kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. E vitamini hem kaşı hem de kirpikleri besleyen en etkili vitaminlerdendir. Ayrıca B ve D vitaminlerinin de kirpikleri hem rimelin hem de kirpik kıvırma aletinin verdiği zararlardan koruduğunu bilmenizde fayda var.

Zeytinyağı:

Zeytinyağı hem cilde, hem saç köklerine (tüm saça da) oldukça faydalıdır. Zeytinyağını günlük olarak bir fırça ve pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilir ve 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Hem saçları hem de kirpikleri güçlendirir ve uzamasına destek olur. Genellikle 4 hafta sonra etkisini gösterir.

Vazelin:

Vazelin kirpikleri besleyen bir diğer alternatiftir. Temiz bir saç fırçası ve veya bitmiş (temizlenmiş) bir rimel fırçası yardımıyla her gece uyumadan kirpiklerinize ve kaşlarınıza sürebilirsiniz. Sabah ılık su ile yıkarsanız herhangi bir kalıntı kalmayacaktır.

Kirpikleri Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz?

  1. Makyajınızı mutlaka tam olarak çıkardığınızdan emin olun. Kalıntı bırakmayın.
  2. Bu işlemi yaparken kirpiklerinize karşı ekstra hassas davranın. Bastırılırken verilecek zarar sonucu kirpikleriniz kopabilir.
  3. Mümkün olduğunca kirpik kıvırıcı kullanmamaya çalışın. Bu da kirpikleri yanlış uygulama sonucu dökebilecek ve zayıflatacak sonuçlar yaratabilir.

  Beyaz Ten İçin Uygun Allık Renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu