Yüz Bakımı

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Eski çağlardan günümüze kadar kadınlar cilt bakımları için doğanın ürünlerinden faydalanmıştır. Bitkisel, doğal, karışımlar, topraktan dahi faydalanarak güzelleşmek için çaba göstermişlerdir. Evde kil maskesi nasıl yapıldığını öğrendiğinizde içiniz çok daha rahatlayacak. Dışarıya çıkarak güzellik ve bakım merkezlerine gitmeden kendi bakımınızı evinize yapabilirsiniz. Kil hakkında yapılan araştırmalar cildi yenilediği, nemlendirdiği ve bakımını yaptığı ispatlanmıştır. Hem ucuz olduğu kadar bakım ihtiyacınızı da karşılamaya uygun. Doğal ürünlerden yararlanarak çeşitli bakım alanına yönelebilirsiniz.

Çoğu aktarda bulabileceğiniz kil ile kendinize maske hazırlayabilir, evinize ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla yaparak cilt bakımınızı yapmış olacaksınız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size gerekli yardımı sağlayacaktır.

Beyaz ve yeşil olmak üzere iki tür kil bulabilirsiniz, değişik adlara sahip olmasına rağmen cilt ihtiyacınızı karşılamanızda yardımcıdır. Yeşil kil maskesi veya beyaz kil maskesinin nasıl hazırlanarak yapılacağını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Normal şartlarda bayanlar kozmetik firmalarının ürettiği nemlendirici kremler kullanarak bakımını yaparken, siz doğal olarak kendi bakımınızı yapmış olacaksınız. Muhtemelen daha ektili bir şekilde doğal ürünlerden faydalanacaksınız. Yapılan bakım ihtiyacınızı karşılayarak güzelleşmenizi etkileyecek.

Yağlı ciltlere sahip kadınlar, gözeneklerle başı dertte olanların kullanacağı kil maskeleri kurtarınız olacak. Kilin yüze uygulanması yağ yapısından kurtulmanıza yardımcı olacak. Düzenli olarak yapılacak kil maskeleri ciltteki yağ dengesini belli bir düzeye getirerek sağlıklı yaşamda yardımcınız olacak. Kil maskesini detaylı şekilde uygulayarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

Gözenek ve siyah noktalar için yeşil kil maskesi: Bir tatlı kaşığı kadar papatya çayından alarak eşit miktarda kili birbirleri ile karıştırın. Karışım sonucunda ıslanan yeşil kil artık kullanıma hazır hale gelecek. Cildinize sürünüz en fazla 10 dakika kadar bekleterek artık kullanıma sahip olacaksınız.

Kil maskesinin kullanımında bilinmesi gereken noktaların başında ne kadar sıklıkla yapıldığıdır. Düzenli olarak kil maskesinin kullanılması cildinizi temizlediği gibi parlak tutacaktır.

Cilt yumuşatıcı beyaz kil maskesi: Bir kabın içine iki yemek kaşığı beyaz kil ve iki yemek kaşığı su ilave edin. Karışımı hazırladıktan sonra cildinize sürün en fazla 15 dakika kadar bekleterek ılık suyla temizlenin. Cildiniz çok daha parlak güzel görünüme sahip olacaktır.

Sivilceleri önleyen kil maskesi: Üç tatlı kaşığı yeşil kil, otuz gram kadarda gül su, bir dilimde limonun suyuyla karıştırın. Cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika sonra doğal maden suyuyla birlikte yüzünüzü temizleyin. Cildiniz kurduğu zaman çok daha güzel görüme sahip olacaktır.

Kil Maskesi Nasıl Temizlenir?

Yüzünüze uygulayacağınız kil maskesini temizlemek için öncelikle onun kurumasını beklemelisiniz. Kuruma sürecinde kilin sertleşmesini bekleyerek kurtulursunuz. Maske kurduktan sonra gül suyu ya da maden suyuyla temizlemeniz önerilir.

  En Etkili Zerdeçal Maskeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu