Saç Bakımı

Kepeğin Nedenleri

Kepek, dünya nüfusunun yarısını etkileyen ortak bir sorundur. Kişinin kendisini güvensiz ve gergin hissetmesine neden olan bu sorundan kurtulmanın ilk adımı, nedeninin ve nedeninin anlaşılması olacaktır.

Kepek Nedir?

Kepek, saç dibini ve saçınızı etkileyen gri veya beyaz terazilerin görünümünden kaynaklanan cilt problemidir. Bu teraziler aslında saçınızın eski cilt hücrelerini bir araya toplar, ancak kepek problemi olanlarda bu pullar da normalden çok daha hızlı düşer.

Sağlıklı bir saç, ölü hücreleri ayda bir kere büyütür ve çabucak yeni hücreler üretir. Bu işlem hızlandığında, saçlarınız aşırı ölü cilt üretmeye başlar ve bükülmesine neden olur.

Kepeğin Nedenleri Nelerdir?

Yağlı cilt, stres veya saç yıkama gibi birçok faktöre neden olabilir. Ancak başınızın kesin nedeni hala tartışılıyor. Temiz Şampuan Şampuanı geliştiren araştırmacılar, saçların zayıflamasının (nem kaybı ve hücre bütünlüğünün zayıflaması) ve mantar varlığının kepek oluşumuna neden olabileceğini düşündürmektedir.

Mantar, saç dökülmesi gibi zengin yağlı bölgelerde artan bir manto. Mantarın kepek oluşumunda nasıl bir rol oynadığı açık değilse de, tahıl saçlarında mantar miktarının daha yüksek olduğu görülmektedir. Zayıflamış saçlarda, mantarların atıkları saç dökülmesini bozmakta ve daha da artmasına neden olduğuna inanılmaktadır.

Kepek Sorunu Nasıl Çözülür?

Saçınızda az miktarda nem olması saçları daha zayıflatır, bu da kepeklenmeye daha çok meyillidir. Saç derinize ve saç derinize saç dökülmesi, besleyici bir şampuanla saçlarınızı düzenli olarak parçalamanın, doğal dengesini ve saç nemini geri kazanmanın etkili bir yoludur.

Belirli Şampuan firmaları gibi etkili şampuan, şampuan, saç kusması ve 10 besin karışımı ve bitki özleri. Düzenli kullanıldığında, kuaförün doğal koruyucu bariyerini besler ve onarır; Saç ve saçların bakımlı olması ve görülebilen kepekten arınmış olması.

Artık başınızın ne olduğunu ve nasıl olduğunu bildiğimizden onunla yaşamak zorunda değilsiniz ve buna katlanmak zorunda değilsiniz. Belli başlı marka şampuanlar ile görsel kepekten hemen kurtulun; Kendinizi rahat ve güvende hissedin.

  Kınanın Saça Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu