Makyaj ve Güzellik

Kaş Nasıl Alınır

Bayanların belki de yüzlerinde en çok uğraştıkları bölge hiç kuşkusuz ki kaşlardır. Gerek kendiniz alın gerekse bir kuaföre aldırın, kaşlarınızın şeklini sıklıkla değiştirebilirsiniz. Evinizde kendiniz kaşlarınızı almak istiyorsanız bunun için sizlere önerebileceğimiz kaş alma tekniklerinden yaralanabilirsiniz. Kaşlarınızı alırken bazı püf noktalara dikkat etmelisiniz. İlk olarak nasıl bir kaş şekli istediğinize karar vermeli ve istediğiniz kaş şeklinin size yakışıp yakışmayacağına da iyi bir şekilde karar verip buna göre kaşlarınızı almalısınız.

Kaş nasıl alınır ve ne gibi noktalara dikkat edilmelidir?

– Cımbız seçerken kaş kıllarını kırmayacak özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. En küçük kılları bile güçlü bir şekilde tutması oldukça önemlidir. Ayrıca cımbızın ucunun keskin olması yapı olarak hassas olan kaş derinize zarar vereceği için biraz daha yumuşak uçlu bir cımbız seçebilirsiniz.

– Kaşlarınızı almadan önce kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayarak doğal şeklini belirleyebilirsiniz. Size en çok yakışacak kaş şekli kesinlikle doğal görünümüne vereceğiniz hafif bir kavis olacaktır. Bunun için de kaşlarınızı tarayarak doğal görünümünü ortaya çıkarabilirsiniz.

– İlk olarak kaşlarınızı almaya üst kısımlardan başlayabilirsiniz. Böylelikle kaşınızın üstte bitiş şeklini belirleyeceksiniz. Oldukça dağınık bir kaş yapınız var ise fazlalıkları kaşlarınızın üstü düz bir görünüm olacak şekilde cımbız ile alınmalıdır.

– Kaş ipi ile kaş almak da oldukça tercih edilen bir teknik olmasına karşın kaşa en kolay şekil verebileceğiniz yöntem kesinlikle cımbız ile kaş almaktır.

– Kavisi vermek için kaşınızın tam ortasında değil burnunuzun bitimine yerleştireceğiniz bir kalemi yatay bir şekilde tutarak sizin için en uygun olan kavisi belirleyebilirsiniz. Buradaki kılları yatay bir şekilde almanız bir kavis oluşmasına neden olacaktır.

– Genellikle koyu renk kaşlarda alınacak bir tek kıl bile kaşın açılmasına neden olabilmektedir. Yanlışlıkla yanlış bir kılı aldıysanız endişe etmenize gerek yoktur. Bunun için aldığınız kaş şekline göre kaşınızı düzeltmeye çalışmanız kaşınızı daha çok inceltmenize neden olacaktır. Bunun için bozduğunuz yeri kaş kalemi ile doldurarak yeniden uzamasını bekleyebilirsiniz.

– Kesinlikle oldukça kalın, kavisli veya çok ince kaşları tercih etmemelisiniz.

  Tırnaklar Nasıl İnce Uzun Görünür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu