Makyaj ve GüzellikYüz Bakımı

Kaş Kaldırma Teknikleri

Yüz şeklinizi belirleyen ve yüz ifadesini netleştiren en önemli şey kaş şekliniz ve kaşın hatlarıdır. Kaş şeklinizi belirlerken yüzünüzün şekli, gözlerinizin yapısı da oldukça önemlidir. Üstelik yaş ilerledikçe gözlerin kırışması ve alta doğru çökmeler aynı şekilde kaşlarda da meydana gelmektedir. Kaşlarda yaşanan bu düşüklük yüzün daha yorgun görünmesine sebep olacaktır. Bununla birlikte çeşitli cerrahi operasyonlar ile kaş kaldırma yöntemleri de yapılmaktadır. Kaş kaldırma için uygulanan tekniklerden bahsetmeden önce bu yöntemle uygulanmadan önce ilk olarak kaşın incelenmesi yapılmaktadır. Kaşın uğradığı deformasyon tespit edildikten sonra hangi yöntem ile doğal görünümüne kavuşacağı tespit edilmekte ve ona göre bir kaş kaldırma tekniği uygulanmaktadır. Kaş kaldırma teknikleri:

Botoks ile Kaş Kaldırma

Botoks bayanlar tarafında yaş ilerlemesine bağlı olarak yüz hatlarından sık kullanılan bir yöntemdir. Estetik doktorlar tarafından yapılan botoks ile kaş kaldırma tekniği oldukça hızlı bir şekilde yapılan ve hemen etkisini gösteren bir tekniktir. Sadece sarkan kaşların veya kaş düşmesi denilen rahatsızlığın tedavisinde değil aynı zamanda kırışıklık tedavisinde de en etkili yöntem botokstur. Sadece birkaç dakika içinde yapılan botoks ile hem göz kapaklarınızdaki düşüklüğü ve kırışıklığı giderebilir hem de kaşlarınızın kaldırılarak toparlanmasına yardımcı olabilir.

Kaş Germe Tekniği ile Kaş Kaldırma

Bu teknik de yine doktor gözetiminde ve profesyonel olarak yapılması gereken bir estetik işlemidir. Germe yöntemi aslında sarkamaya neden olan derinin alınarak derinin daha gergin bir hal alınması ameliyatıdır. Bunun için de kesinlikle güvenebileceğiniz bir doktor ile görüşmeniz daha etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Bu germe yönteminin yapılırken doğal görünümün kaybolmaması için germe işlemini oldukça profesyonel olarak yapmak da en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

  Mutlaka Olması Gereken Makyaj Malzemeleri

Endoskopik Tekniği ile Kaş Kaldırma

Genellikle kaş kaldırma teknikleri arasında en ciddi ve en uzun süreli olan cerrahi yöntem endoskopik kaş kaldırma tekniğidir. Yine cerrahi bir yöntem olan endoskopik tedavi şekli ilk seferde etkili ve kalıcı bir sonuç isteyenler için tercih edilmektedir. Bununla birlikte diğer kaş kaldırma tekniklerine göre maliyet açısından daha pahalıdır. Kaş derisinin altına doku yerleştirme işlemi ile yapılan bu tekniği uygulamak isteyenler bu alanda profesyonel bir doktor ile görüşüp kesinlikle klinik veya hastane gibi steril ortamlarda endoskopi yaptırmaları konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Askılama Tekniği ile Kaş Kaldırma

Sadece 2 veya 3 yıl gibi bir kalıcılık sağlayan akılıma tekniği saç derisinin içine özel iplerin yerleştirilmesi ile deri altından kaşlara uygulanan kaldırma tekniğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu