Makyaj ve Güzellik

En Kaliteli Kalıcı Ruj Markaları

Ruj markasına önem veren kadınların en kaliteli kalıcı ruj markasını nasıl keşfedeceğine yardımcı olacağız. Yazımızda aradığınız ruj markasını bulmuş olacaksınız.

Kadınların estetik olarak kendilerini her daim daha iyi ve daha canlı hissetmeleri adına makyaj yapma konusunda çok titiz davrandıkları herkes tarafından bilinmektedir.

Tamamen olumlu bir algı yaratmak adına gerek vücut güzelliğine, gerek saç güzelliğine, gerekse de cilt güzelliğine bir hayli özen göstermeye çalışan kadınlar; bu özverinin arasında güzelliklerini daha da ortaya çıkarabilmek adına makyaj yapmayı ve kendilerine yakışan makyaj türlerini en iyi malzemelerle yüzlerine uygulamayı ihmal etmemektedirler.

İşte bu özverinin arasında yüzde bakıldığı an ilk dikkat çeken bölgelerimizden biri olan dudaklarımız için de en iyi rujları deneyip özellikle kalıcı rujlardan satın almaya özen göstermektedirler.

Birbirinden değişik markaların birbirinden farklı ruj ücretleri olduğundan her kadın kendi ekonomik durumuna uygun olarak bir kalıcı ruj ürünü alarak makyajını bu ürünle tamamlamayı seçmektedir.

Günümüzde Mac, Maybelline, Avon, Flormar gibi örneklendirilebilecek pek çok markanın kalıcı ruj adı altında piyasaya sürdüğü ruj çeşitleri; çoğu kozmetikçide ve günümüzde bir hayli revaçta olan Gratis, Watsons gibi daha büyük ve kapsamlı satışları olan kozmetik dükkanlarında sıklıkla kadınların beğenisine sunulmaktadır.

Kalıcı rujlar piyasada daha çok mat ruj algısı adı altında satılmaktadır çünkü mat rujlar piyasada satışa sunulurken daha çok kalıcılık özelliği öne sürülerek kadınların beğenisine sunulmuştur. Her marka da bu özelliğin üzerinde durarak tonlandırıp çeşitlendirdiği bir kaç ruj modeliyle piyasada kalıcılık rekabetine kaçınılmaz olarak girmiştir.

Örnek vermek gerekirse; Max Factor kalıcı ruj konusunda kendi bünyesi altında pek çok renkte kalıcı ruj üretebildiği gibi aynı zamanda kalıcı ruj Maybelline markasında da sıklıkla üretilen ve memnun kalınan ruj çeşitleri arasında yer almaktadır.

Normal şartlarda rujların kalıcığı normal çeşitlerinde çok düşük olduğundan kadınların her daim ruj tazeleme gereksinimini ortadan kaldırmak adına üretilen kalıcı rujlar; gün içerisinde bir şeyler yenildikten/içildikten sonra dudaktan büyük miktarda yok olan ruj görüntüsünü ve dudakta bir kaç noktada topaklanan kötü ruj görüntüsünü yok etmektedir.

Parlak yapıdaki rujlar dudaklarda daha dikkat çekici dursa da kalıcılık söz konusu olduğunda kadınların tercihleri daha çok mat rujlardan yana olmaktadır. Üstelik çoğu marka mat rujlarında yani kalıcı rujlarında çok çeşitli renkler ürettiklerinden her kadın kendi tercihine göre isterse daha canlı renkler, isterse toprak tonları isterse nude tonlar tercih edebilmektedir.

Kalıcı ruj markalarının satışa sunduğu rujlar dışında normal rujlarınızı da dudağınıza sürdükten sonra bir kaç makyaj hilesiyle kalıcı hale getirmeniz de mümkün olmaktadır.

Bunun nasıl yapıldığını bulabilmek adına internette kalıcı ruj nasıl yapılır sorusunun cevabı arandığında; karşımıza dudağımıza bir miktar pudra uygulaması yapmamız gerekliliği çıkmaktadır.

Bu pudra uygulaması dudaklara yapılırken de mutlaka dudakların gergin bir yapıda olması önerilmektedir. Çünkü normal dudak yapısına pudra sürüldüğünde görüntü yine bölge bölge topaklanan ruj görüntüsünden farklı olmayacaktır.

Bunun dışında dudaklardaki ruj yapısında kalıcılık için yapılacak başka bir yöntem, rujun üzerine herhangi bir parlatıcı vb. ürünler kullanmamaktır. Çünkü parlatıcı yapı olarak rujun daha çabuk silinmesine ortam hazırlamaktadır. Yapısının kayganlığı sebebiyle ruj dudaktan çok daha kısa sürede çıkabilmektedir.

Tüm bu anlatılanlardan sonra, kozmetik piyasasındaki en bilindik kalıcı ruj markası denilen markalar şu şekilde özetlenebilir;

Max Factor Lipfinity serisi: Dudağınızda Max Factor markasının mat rujlarından biri olduğu sürece markanın en büyük iddiası, ne yerseniz ya da ne içerseniz için bu rujun dudağınızdan çıkmayacağı yönündedir.

Satışa bir pakette iki ayrı ürün şekilde çıkan bu rujların; ilk etabında ruj sürüldükten sonra bir dakika kadar beklenerek diğer kutuda bulunan balmumu kıvamındaki ürünün de dudaklara sürülerek kalıcılığın sağlanması gerçekleştirilmektedir.

Note Matte Lipstick serisi: Kozmetik dünyasında ruj dışında da allıklar, fondötenler, bronzlaştırıcı ürünler ve kapatıcılar gibi daha pek çok şekilde örneklendirilecek ürünler konusunda iddialı bir marka olan Note, kalıcı ruj konusunda da bu iddiasını koruyarak piyasaya mat rujlarını sürmüştür. Diğer markalara göre daha az renk seçeneği bulunsa da kalıcılığı dolayısıyla sıklıkla tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.
Pastel Day Long serisi: Pastel markası hem cüzi fiyatlara sahip olmasıyla hem de buna rağmen sık sık indirime giren bir marka olmasıyla birlikte çoğunlukla genç kızların en çok kullandığı markalardan biri haline geldi.

Çok çeşitli mat ruj renkleri olsa da genellikle sürekli olarak bir kaç tonu rağbet gören bu markanın her şeyden önce tercih edilmesinin en büyük nedeni fiyat olarak çok uygun olması olarak gösterilebilmektedir.

Golden Rose Liquid Matte Lipstick serisi: Golden Rose markasının ürettiği bu rujlar kalıcılık konusunda dudaklarda en yoğun rengi veren markalardan biri olarak kozmetik dünyasında yer almaktadır.

Dudağa uygulanan bu rujlar çok kısa süre dudakta kuruyarak kalıcı bir hale gelmekte, çoğu kadının birbirinden farklı renk tercihini de eksiksiz olarak karşılayabilmektedir. Herhangi bir bulaşma sorunu olmayan bu rujlar, içeriğindeki avokado yağı ve E vitamini sayesinde de dudakları her daim nemli ve canlı tutmaktadır.

  Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu