Makyaj ve Güzellik

Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı makyaj nedir sorusunun en açıklayıcı cevabı; son dönemlerde güzelliğinden ödün vermeyen, vakit sıkıntısı çeken, iş hayatında sürekli makyaj yapmak zorunda olan kadınların sıklıkla tercih ettiği ve hayatı kolaylaştıran bir güzellik uygulamasıdır. Kalıcılığı cilt tipine, pigmentlere, kullanılan boyalara ve uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermekle beraber 2 ila 5 sene arasında kalıcılık göstermektedir. Uygulanabilecek bölgeler ise dudak çerçevesi, eyeliner, dipliner ve kaştır. Uygulamanın uzunluğu yine cilt ve pigment tipinize göre değişmekle beraber 2-3 saat arasındadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uygulamayı yaptıracağınız merkezin temiz olmasıdır. Ayrıca uygulamayı yapan kişinin alanında profesyonel olması da çok önemlidir. Çünkü yüz bölgesinin hassas olması sebebiyle yapan kişinin işinde iyi olmaması halinde ciltte bazı reaksiyonlar gözlemlenebilmektedir.

Dövme ve Kalıcı Makyaj Arasındaki Fark

Kalıcı makyaj uygulamasının en basit anlatımı dövme benzeri bir işlem olmasıdır. Aralarındaki fark ise dövmenin daha uzun süre vücutta kalması ve genelde yapılan hataların telafi edilememesidir. Kalıcı makyaj yapılırken bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin en güzel tarafı yaptırdığımız işlemden sıkıldığımız takdirde bir süre sonra silineceğini bilmemizin bizi rahatlatmasıdır. Herhangi bir zararlı etkileye sebep olmamakla beraber uygulama esnasında oluşabilecek hataların telafi edilebilmesidir. Çünkü bu işlem için çıkartıcı olarak kullanılan özel bir ürün bulunmaktadır.

Uyuşturma İşlemi

Uygulama konusunda kafa karıştıran tek nokta iğne ile yapılması sebebiyle canımızın acıması düşüncesidir. Bunun için yapılacak en kolay işlem, uygulanacak bölgenin bölgesel anesteziyle uyuşturulmasıdır. Uyuşturma işlemi genellikle uyuşturucu bir krem vasıtasıyla yapılmakta ve aşırı bir hassasiyetiniz yoksa yan etkiye sebep olmamaktadır. Elbette bu kremi kullanmadan önce uygulamayı yapan uzman, cildinizin reaksiyon gösterdiği ürünleri sormakta ve kullandığı kremin bu ürünleri içerip içermediğini kontrol etmektedir. Eğer sorulmazsa mutlaka zarar verecek maddeleri belirtmeniz tavsiye edilmektedir.

Kalıcı makyaj nereye uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulaması yüz bölgesine olmakta. Kaş, göz ve dudak olmak üzere üç alanda yoğunlaşır.

  Beyaz Ten İçin Uygun Allık Renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu