Vücut Bakımı

Kalça Büyütme Hareketleri

Sıkı ve büyük kalçalar kesinlikle vücudu daha güzel göstermektedir. Kalça vücutta en kolay şekil alabilen bölgelerden birisidir. Bunun için de doğru egzersiz hareketlerini yaparak kalçanızı büyütmek ve daha güzel bir şekil alabilmesini sağlamak mümkündür. Yapacağınız egzersizlerin kısa sürede etkisini göstermesini beklemeyiniz. Düzenli olarak yaptığınız egzersizler sonucunda etkili sonuçları alabileceğinizi belirtmek isteriz. Kalça büyütme hareketlerini yapmadan önce oldukça rahat hareket edebileceğiniz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Vücudunuzu esnek bir hale getirmek için ısınma hareketlerini yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Evde ısınma hareketlerini yapmak için esneme, ip atlama ve germe hareketlerini yapabilirsiniz.

– İlk olarak yumuşak bir zeminde veya egzersiz minderi üzerine vücudunuzu yan yatma pozisyonuna getiriyorsunuz. Daha sonra üstte olan bacağınızı yaklaşık 20 kez kalçanızın üzerine gelene kadar kaldırıp indirmeniz gerekiyor. Bu hareketi sayıyı tamamladıktan sonra diğer tarafa dönerek diğer bacağınız için de yaparak egzersiz hareketini tamamlamış oluyorsunuz.

– İkinci hareket için yüz üstü yatmanız gerekiyor. Yüz üstü yattıktan sonra diz kapaklarınızı yere değdirmemeye gayret ederek parmak uçlarınızdan yardım alarak bu duruşu sergileyebilirsiniz. Daha sonra ayağınızın birisini geriye doğru tekme atma pozisyonunda hareket ettirerek 10 kez tek bacak için bu hareketi yapabilirsiniz. Sayıyı tamamladıktan sonra diğer bacağınız için de aynı işlemi yapabilirsiniz.

– Üçüncü hareket için ayağa kalkmanız gerekmektedir. Dik bir şekilde ayakta durduktan sonra ilk olarak sol bacağınızı yukarı doğru kırarak yere değdirmemeye çalışmalısınız. Havada tuttuğunuz bacağınız için süre sayarken aynı zamanda nefes düzenizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Sağ bacağınız için de aynı işlemi yaptıktan sonra bu egzersizi 3 set olarak tamamlayabilirsiniz.

– Son hareketimiz de duvardan destek alarak yapacağınız bir harekettir. Duvarın önünde dik bir şekilde durarak ellerinizi duvara yaslayabilirsiniz. Daha sonra ilk olarak sağ bacağınızı geriye doğru 10 kez çekip bırakarak hareketi yapabilirsiniz. Aynı hareketi sol bacağınıza da yaparak egzersizi tamlayabilirsiniz. Bu egzersizin en büyük faydalarından birisi de kalçanızı kaldırmada oldukça etkili olmasıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz egzersizleri kendiniz de farklı hareketeler ile çoğaltarak günlük düzenli spor hareketlerinizi belirleyebilirsiniz.

  Selülit Giderici Maske Tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu