El Ayak Bakımı

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Bir kadının en önemli aksesuarlarının başında tırnakları gelmektedir. Elleriniz ve tırnaklarınız bakımlıysa eğer takacağınız yüzük, kolye sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecektir. Tırnak bakımı ve el bakımı cildinizi çok daha güzelleştirecektir.

Öncelikli olarak tırnak sağlığı için bol miktarda su tüketilmesidir. Tırnağınızın beslenmesi gerekli vitaminlerini alması kırılıp, soyulmasını önler ve kopan tırnak etleri önler. Tırnak yapınızın bozulmasını istemiyorsanız yediğiniz besinlerin demir, kalsiyum gibi temel mineralleri barındırdığına dikkat edin. Bunlar karşılanması daha sağlıklı tırnak yapısına sahip olacaksınız ve kırılmayacaktır. Vücudunuzda güçsüz tırnaklar ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.

Vücudun su kaybı yaşaması tırnakların sağlıklı büyümesini engelleyen bir diğer faktördür.

Beslenme ve bol miktarda su tüketimi güzel parlak tırnaklara sahip olunabilir. Tırnağımızı uzatmaya karar verdiğimiz andan itibaren su tüketimini arttırmalıyız.

Tırnaklara zarar verebilecek sert hareketlerden kaçınılmalı, baskı uygulanması tırnaklarınıza zarar vererek yamulmalarına sebep olabiliyor. Aşırı su teması tırnakları yumuşatarak esnek hale getirdiğinden kırılması ve soyulması kaçınılmaz olur.

Geceleri yatmadan önce tırnaklarınız için yapabileceğiniz en kolay bakım vazelinlemektir. Tırnak eti ve tırnaklarınızın sağlığı için iyi gelmektedir.

Elinize geçen meyve kabuklarıyla tırnaklarınıza masaj yaparak beslenmesini sağlanır.

Oje sürmeden önce tırnak bakımı için top coat kullanmalısınız.

Tırnaklarınızın bakımını yaparken manikür yapmak düzgün uzamasına yardımcı yöntemdir. Törpü esnasında daima tek bir tarafa doğru uygulamanız gerektiğidir bu sayede tırnak bakımında daha sağlıklı şekilde uzamasında yardımcı olmuş olacaksınız. Güvendiğiniz markaların tırnak besleyicilerini kullanmanız tırnak bakımına yardımcı olacaktır. Kırılmaları önlemek soyulmayı önlemek için kullanmanız gerekmektedir.

  Ayak Bakımı Nasıl Olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu