Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Besinler

Kilo verirken yaptığınız diyet listeleri kadar aynı zamanda tükettiğiniz besinler de oldukça önem taşımaktadır. Özellikle yağ yakan ve metabolizmanızı hızlandıran besinleri tüketerek hem sağlıklı bir şekilde beslenmiş oluyorsunuz hem de kilo verirken bu besinlerden yararlanmış oluyorsunuz. Üstelik bu besinlerden bazıları gerçekten iştahınızı kapatarak kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Hızlı Kilo Verdiren Besinler

Elma sirkesi: Oldukça doğal olan bir elma sirkesinin düzenli olarak kullanımı özellikle yağların hızlı bir şekilde yakılmasında oldukça etkili olan bir besindir. Tabi ki fazla tüketiminin alerji durumlarına sebebiyet vermemesi için uygun ölçülerde mesela salatalarınızda elma sirkesin kullanabilirsiniz. Aşırı keskin olan elma sirkesinin tek başına kullanımının yanı sıra sadece salatalar için kullanabilirsiniz.

Kuruyemişler: Özellikle fındığın ve bademin hem sizleri tok tutması hem de gerekli vitaminleri bu besinlerden almanız kuruyemişleri diyet listenizden eksik etmemenizi gerektiren en önemli nedenlerden birisidir. Doğmamış yağ oranına sahip olduğu için kuruyemişler uygun oranda tüketildiği takdirde kesinlikle kilo yapmamaktadır.

Patates: Kızartması oldukça lezzetli olmasına karşın kilo vermek için patatesi kızarmış olarak ve sıcak olarak tüketmemelisiniz. Patatesi haşlayarak ve soğuk olarak tüketmeniz patatesin içerisindeki lifler yapı olarak değişiklik gösterdiği için kesinlikle kilo almazsınız. Ayrıca soğuk olarak tüketilen patatesler vücutta oldukça kolay bir şekilde çözünebilecektir.

Armut: Meyve tüketimi herkes tarafından oldukça sevilerek yapılmaktadır. Özellikle diyet listelerinde yoğurt ile birlikte her çeşit meyveyi tüketmeniz hem kan şekerinizi düzenlerken hem de gerekli vitaminleri ve enerjiyi meyvelerden almanız sağlanabilir. Armut ise yemeklerden önce bir adet tüketildiğin de içeriğindeki antioksidan sayesinde özellikle karın bölgenizdeki yağların yakılmasında oldukça etkili bir meyvedir.

Beyaz Çin çayı: Özellikle yağ depolanmasının %70’ini yakarak olukça hızlı bir şekilde yağ yakımını sağlayan beyaz Çin çayı günde sadece bir fincan içmek şartı ile kullanıma uygundur.

Zeytinyağı: sızma olan zeytinyağının kullanımı aşırı olmamak şartı ile özellikle kalori yakılmasını üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Gün içerisinde ise sızma zeytinyağının sadece 1 çorba kaşığı zeytinyağı tüketilmesi yeterlidir.

Tarçın: Tok kalmak için ve şeker dengesinin düzene girmesi için günlük olarak 2 çay kaşığı tarçın tüketilebilir.

  Çorba Diyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu