Makyaj ve Güzellik

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj İpuçları

Gözlük kullanan kadınların en büyük sorunu nasıl bir makyaj uygulaması yapılması gerektiği konusunda kararsız kalmalarıdır. Gözlüğün aksesuar olarak mı yoksa göz bozukluğundan dolayı mı kullanıldığı bile önem arz etmektedir. Örnek verecek olursak miyop göz bozukluğu olan bir hanımın yapacağı göz makyajı ile hipermetrop olan bir hanımın yapacağı göz makyajı bile değişiklik göstermektedir. Gözlerin çerçeve içerisinden büyük veya küçük görünmesi yapılacak makyajı etkilemektedir.

Yapılacak Olan Makyajda Nereye Vurgu Yapılacağının Belirlenmesi

Gözlük kullanan kadınların, makyaj yapmadan önce yüzde nereye vurgu yapmak istediklerini belirlemesi gerekmektedir. Göze vurgu yapılacaksa rujun ve allığın az kullanılması, eğer dudağa vurgu yapılacaksa göz makyajının hafif olarak yapılması gerekmektedir.

Göz Aydınlatıcı ve Kapatıcı Kullanılması

Makyaj yaparken gözlük kullanan tüm kadınların kurtarıcısı göz aydınlatıcıları ve kapatıcılardır. Gözaltı morlukları olmasa bile daha renk dengeleyici etkisinden dolayıcı kapatıcı kullanılması önerilmektedir.

Göz Farı Kullanımı

Gözlük çerçevesi renkli ise ona da uygunluk sağlayacak göz farı rengi seçilmelidir. Farın gözlük çerçevesinden taşmamasına ve iyice dağıtılmasına dikkat edilmelidir.

Dudaklara Vurgu Yapılması

Göz makyajının varla yok arasında olması sadece aydınlık bir görüntü sağlanması gerekir. Seçilecek ruj renginin gözlük çerçevesi renkli ise ona uygun bir ton belirlenmesi güzel bir görüntü oluşmasını sağlar. Düz renkli bir çerçeve kullanılıyor ise çarpıcı kırmızı tonları, pembe tonlar dudaklarınıza vurgu yapmanızı kolaylaştırır.

Eyeliner Kullanımı

Göz makyajına vurgu yapılacaksa eyeliner göz makyajının olmazsa olmazıdır. Gözlük çerçevesine göre eyeliner kullanımı da farklılık gösterir. İnce kalınlıkta bir çerçeve kullanılıyorsa ince, kalın bir çerçeve kullanılıyorsa eyeliner kalın çekilmelidir.

Allık Kullanımı

Gözlük kullanan kadınların yüzlerinin daha ışıltılı, parlak görünmesini sağlayacak olan makyaj ürünlerinden biri ise allıktır. Cilde ve yapılan makyaja uygun renkteki bir allık hanımların kurtarıcısı olacaktır.

  Kırmızı Renk Oje Nasıl Kolay Çıkar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu