Cilt Bakımı

Gözlerin Altında Oluşan Koyu Halkalar Nasıl Gizlenir?

Çoğu kişinin çözüm aramaktan bıkmadığı sorunlardan biri olan gözaltı halkaları, yorgunluk ve uykusuzluk kaynaklı olarak gözaltına yerleşmektedir. Dış etkenlere bağlı olan gözaltı halkalarına karşı çeşitli çözüm yolları bulunsa da, sürekli olarak kalıcı olanlar için bazı makyaj teknikleri anlık da olsa, güzel görünmeye yetmektedir. Doğal yöntemlerle gözaltı halkalarından kurtulmak mümkünken bu noktada hemen kapatmaya ihtiyacı olanlar için fondöten ve kapatıcılar oldukça işe yaramaktadır.

Gözaltı Koyu Halkaları Gizleyen Makyaj Teknikleri

Gözaltında bulunan mavi halkalar genellikle zararlı bağımlılıkların sonuçlarından biri olsa da, doğuştan da aşırı yorgunluktan dolayı da bu sorunla karşılaşılmaktadır. Bu sorunu makyajla kapatmak isteyenler özellikle altı rengi dikkate alınarak kapatıcı tonu ayarlaması yapılmalıdır. Şeftali rengindeki bir kapatıcı kullanmak gözaltındaki halkaların yok olması için yeterli olacaktır. Ancak gözaltındaki morluğun her geçen gün artması ve giderek koyulaşması gibi faktörler göz önüne alınarak özellikle ileri yaşta olan kişilerin doktora görünmeleri gerekir. Çeşitli hastalıkların ilk belirtisi olarak gözaltı morlukları sıkça başka hastalıkların habercisi niteliğindedir.

Gözaltı Koyu Halkaları Yok Etmenin Püf Noktaları

Gözaltı halkalarını kalıcı olarak yok etmek için uykunun yeteri kadar alınmasına ve daha az yorulmaya özen göstermek gerekir. Kalıcı çözümlerin yanı sıra birde, geçici çözüm bulan pek çok kişi gözaltına fondöten uygulamaktadır. Gözaltı konu kapatmak için daha açık ve aydınlık renklerde olan fondöten ve kapatıcılar tercih edilmelidir. Makyaj sonrasında daha etkili ve kalıcı çözüm elde edebilmek için, makyaj öncesinde gözaltına soğuk buz uygulaması yapmak işe yarayacaktır. Öte yandan çeşitli poşet bitki çaylarını süzdürerek gözlere tutmak, gözlerin daha güzel ve doğal görünmesini sağlayacaktır. Gözaltı morluklarının nedeni stres kaynaklı hastalıklar olabileceği gibi, yoğun çalışma temposundan da kaynaklanmaktadır.

  Bebek Pudrası ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu