Cilt Bakımı

Gözaltındaki Morluklar İçin Maske Tarifleri

Bazı kişilerde genetik olsa da çoğunlukla yorgunluktan ve uykusuzluktan gözlerin altında morluklar oluşması çoğumuzun şikâyet ettiği konulardan biridir. Gözaltı morlukların genetik mi uykusuzluk mu olduğunu aslında basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Parmak uçlarınızla gözaltlarınıza hafif bir şekilde 30 saniye basılı tutup çektiğinizde morluklar fazlalaşıyorsa bu genetiktir. Genetik olmayan uykusuzluk ve yorgunluktan oluşan yani geçici morlukları basit maskelerle yok edebilirsiniz.23

Patates Ve Salatalık Mucizesi

Salatalık kan dolaşımını arttırdığı için şişkinliği kısa bir sürede alır. Buzdolabından yeni çıkartılan salatalığı ince dilimler yaparak göz kapaklarının üzerine ve altına koyup bekletiniz. Soğukluğu kaybedilmeye başlandığında yenisi ile değiştiriniz. Salatalığın stresi azaltan özelliği de vardır. Doğan ürünler olduğundan her gün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda morlukları gözle görülür şekilde morlukları hafifletir. Patatesin stres azaltma gibi bir özelliği olmasa da ağartma özelliği sayesinde morluklarını almada etkili bir yöntem olarak kullanılır.

Papatya ve Yeşil Çay İle Gözaltı Morluklarına Veda

Papatya ve yeşil çay gözdeki yorgunlukları alır. Bir bardak çay yapıp, çayından iki makyaj pamuğunu batırıp gözaltlarınıza sürüp, poşetini de soğutup, gözaltlarınıza koyabilirsiniz. Böyle 10 dakika bekletmek gözaltlarınızdaki morluklara iyi gelecektir.

Elma Ve Kahvenin Birleşimiyle Gözaltı Morluklarına Veda

Elmayı rendeleyip Bir kaşık Türk kahvesi ekleyip karıştırın. Bunu bir gazlı bez arasına koyun ve gözaltlarınıza uygulayın.

Gözaltı Morluklarına Soğuk Süt Uygulaması

2 tane makyaj pamuğunu soğuk süte batırarak, gözlerinizin üzerinde 15-20 dakika bekletip, gözaltı morluklarınıza veda edebilirsiniz.

 Gözaltı Morluklarında Maydanozun Etkisi

Maydanoz, gözaltındaki kan akışını yavaşlatarak, deri altından görünen morlukların azalmasını sağlar.  3 yemek kaşığı maydanoz ile 2 yemek kaşığı yoğurdu mikserden geçiriniz. Ulaştığınız maskeyi gözaltlarınıza uygulayıp, 15-20 dakika bekletiniz. İşlem bittikten sonra ılık suyla iyice yıkamalısınız. Maydanoz kılcal damarları ve cildi güçlendiren bitki olup, K ve C vitamini bakımından da zengin bir bitkidir.

  Aspirin Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu