Cilt Bakımı

Gözaltı Morlukları için Patates Maskesi

Gözaltı morlukları günümüzün en çok konuşulan ve yaşanan cilt sorunlarından birisi olup, özellikle kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan birisidir. Bu sorun genel olarak çevresel faktörlerden meydana gelse de altında tabi ki bazı nedenler de buna destek vermektedir. Gözaltı morlukları ile mücadele etmek için öncelikle nelerden kaynaklandığını bilmeli ve ona göre önlem almalısınız. Peki, gözaltı morlukları neden olur inceleyelim.

Araştırmalarımız sonucunda gözaltında ki morluklar ani zayıflama, beslenme bozukluğu, stres, yorgunluk, aşırı tuz tüketimi, alkol, sigara, uyuşturucu gibi maddeler, regl dönemlerinde ciltteki solgunluk, yaşlanma gibi nedenler bu sorunla karşılaşmanıza neden olmaktadır.

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı morlukların oluşumunda yukarıda saydığımız nedenlerden birisi veya bir kaçı sebep olsa da çevresel faktörlerinde buna davetiye çıkarması da mümkündür. Gözaltı morlukları ile mücadele etmek için öncelikle yukarıda sizlere belirttiğimiz nedenlere sebebiyet vermemelisiniz. Cilt sorunlarının başında gelen bu sorundan kurtulmak için lazer, krem ve bazı bitkisel kürler uygulayarak kurtulmalısınız. Gözaltı morluklarına yol açan bir diğer neden de hastalık sonucu ise bu hastalığın tedavi edilmesi ve ardından söylediklerimize uyarak morlukları yok edebilirsiniz. Bu morlukların giderilmesi için lazer, krem ve bitkisel kürleri uygulamadan önce beslenmenize dikkat ederek bol bol vitamin almalısınız. Yaşam kalitenizi her ne kadar yüksek tutarsanız vücudunuz da sizlere bir o kadar canlılık verecektir.

Gözaltı Morluklarına Bitkisel Maske

Çeşitli kürler ve maskeler ile gözaltı morluklarından kurtulacağınızı söylemiştik. Peki, bu kürler ve maskeler neler inceleyelim ve size etkili bulduğumuz bir tarifi verelim.

Patates Maskesi

Malzemeler;

  • 2 çay kaşığı ile patates suyu
  • 1 çay kaşığı ile zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı ile buğday yağı

Yapılışı;

Sizlere sunduğumuz malzemeleri miktarlarına göre bir kaseye koyarak iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı ağızı kapalı bir şişeye alarak parmaklarınızın uçlarına hafif dökün. Daha sonra ise gözaltlarınıza piyano çalar gibi olacak şekilde sürün. 2 veya 3 dakika beklemenin ardından nemli olan pamuk ile temizleyin. Bu kürü günde 1 kez uygulamanız ve düzenli kullanmanız halinde kısa sürede yanıt verecektir.

  Yanık İzi Nasıl Geçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu