Yüz Bakımı

Göz Şişlikleri Nasıl Geçer

Uykusuzluktan dolayı veya stresten dolayı ilk olarak gözleriniz etkilenmektedir. Gözlerinizdeki şişlikleri gidermek için evde uygulayacağınız pratik bakımlar ile kısa sürede şişliklerden kurtulabileceksiniz. Üstelik şişlik ile birlikte meydana gelen morlukların da giderilmesi bu bakım kürleri ile de giderilebilmektedir. Gözlerinizdeki şişlikler genetik olarak da olabilir. Bunun dışında göz şişleri giderilmediği takdirde hızlı bir şekilde yaşlanmanız ve göz çevrenizde kırışıklıkların da meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Göz şişlikleri için evde yapabileceğiniz bitkisel bakım kürleri tarifleri ve öneriler:

Göz şişlikleri için bitki çayları: bu yöntem gözlerdeki şişliklerde ilk olarak uygulanan bir yöntemdir. Gözlere iyi gelen bitkilerden yapacağınız çayların demini veya suyunu da gözlerinize uygulayarak hem şişkinliklerden kurtulabilir hem de göz çevrenize bakım yapmış olursunuz. Özellikle göz için oldukça faydalı olan papatya bitkisini çay gibi demleyerek papatya suyunu bir pamuk yardımı ile göz kapaklarınız ve göz çevrenize sürerek dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte demlediğiniz papatyayı da atmayarak yumuşak bir göz torbası içine koyarak gözlerinizin üzerinde 15 dakika kadar bekletebilirsiniz. Yine göz için oldukça iyi gelen bir diğer bitki de lavantadır. Dilerseniz lavantayı ıhlamur bitkisi ile birlikte demleyerek de gözleriniz için kullanabilirsiniz. Ihlamurun dinlendirici etkisi ile gözlerinizin kısa sürede dinlendiğini ve şişliğin de indiğini fark edeceksiniz.

Patates Kürü

şişlikleri gidermek için hiç kuşkusuz ki en iyi gelen yöntemlerden biriside patates kullanımıdır patatesleri yıkayarak çiğ şekilde dilimleyerek yine çiğ şekilde dilimlerini göz üstünüze ve göz çevrenize koyarak 10 dakika kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra patatesleri kaldırdıktan sonra ılık bir su ile yıkayarak kürü yapmış olacaksınız.

  Gül Suyu Maskeleri

Salatalık Kürü

Cilt için en faydalı besinlerden birisi olan salatalık aynı zamanda göz çevresi ve göz şişkinliği için oldukça faydalıdır. Aynı zamanda salatalığı morlukları gidermek için de kullanabilirsiniz. Buz ile birlikte salatalık kürünü uygulayarak 10 dakika gibi kısa sürede gözlerinizdeki şişkinliklerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca salatalıkları dilimleyerek de gözlerinize koyabileceğiniz gibi aynı zamanda suyunu da pamuk yardımı ile göz çevrenize de sürebilirsiniz.

Fındık Yaprağı Kürü

Özellikle gözlerdeki şişkinlikler gözaltı torbalarının hemen şişmesine mor bir renk almasına neden olabilmektedir. Bunun için de sizlere etkili bir çözüm olan fındık yaprağı kürünü önerebiliriz. Sadece 1 kaşık fındık yaprağını çay demler gibi az bir su ile demleyerek pamuk yardımı ile gözaltlarınıza ve morlukların ve şişkinliklerin olduğu yerlere sürerek 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu