Makyaj ve Güzellik

Göz Farı Sürmenin Önemli Püf Noktaları

Etkileyici ve canlı gösteren bir makyajın olmazsa olması göz makyajıdır. Gözlerin daha belirgin olması güzel görünmek isteyen tüm kadınların ortak fikridir. Bu sağlamak için doğru yöntemlerle yapılan göz makyajlarına ihtiyaç vardır.

Göz makyajının olmazsa olması farlardır. Doğru yerde ve doğru kullanıldığında göz alıcı bir etki yaratabilir. Önemli olan ten rengine uygun renklerin seçilmesidir.

Göz makyajına başlarken, göz farının uçmaması ve uzun süreli kalması için tene uygun fondöten ve pudranın göz farı sürülmeden göz çevresine eşit oranda yedirilmesi makyajın daha kalıcı olmasını sağlar.

Göz Farı Kullanımının Doğru Uygulanması ve Püf Noktaları

Açık tenli, buğday tenli ve koyu tenli hanımların kendilerine yakışan doğru tondaki renkleri bulması gerekir. Örnek verecek olursak açık tenli hanımlar koyu tonlardaki göz farlarından uzak durması gerekmektedir, daha açık tonlara yönelmeleri kusursuz makyajın birinci anahtarıdır.

Kullanılacak olan farın iyice göze dağıtılması gerekir. Tam anlamıyla dağıtılmayan farlar kötü görüntüye sebep olur. Eşit oranda farı dağıtmak için uygun bir fırçadan faydalanılabilir.

Göz farının doğru alana sürülmesi de önemlidir. Göz pınarından başlanılarak kaş kemiğine kadar dağıtılarak sürülecek bir far, yüzün daha canlı ve aydınlık görünmesini de sağlayacaktır.

Özel günler ve davetlerde daha koyu tonlarda yapılan makyajlarda göz farının yanlış kullanılması sonucu, farın silinip baştan sürülmesi hem makyajınızın dağılmasına hem de vakit kaybına neden olur. Bunun için açık tondaki farlar karıştırarak doğru rengin bulunması işinizi kolaylaştırır. Bu sebepten çok renkli göz farı paletleri almak işinizi kolaylaştıracaktır.

Mükemmel bir göz makyajı için göz farınızı destekleyici olarak uygun renklerde göz kalemi ve rimel kullanmak ta istenilen sonuca ulaşmada kolaylık sağlayacaktır.

  Beyaz Tenliler İçin İdeal Makyaj Tonları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu