Cilt BakımıEpilasyon

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır

Ağda yapmanın çok yolu bulunmakta. Genital (vajina) bölgenize ağda yapıyorsanız eğer çok daha hassas hareket etmelisiniz.

Ağda, tüylerin temizlenmesi için kullanılan en eski ve etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Teknolojinin getirdiği olanaklara rağmen hala popülaritesini koruyan ağda, mevcut olan birçok farklı çeşidiyle vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilmektedir.

Peki vücudumuzun en hassas ve özel bölgesi olan vajinaya ağda nasıl yapılır, detaylarıyla açıklayalım:

Ağda Ekipmanları Temin Etmelisiniz:

Bunun için tüylerinizin yoğunluğuna ve sertliğine uygun olan bir ağda seçin. Bunun yanında uygun ağda bezleri ve ağdayı sürebilmeniz için ağda spatulası da olması gerekmektedir. Yer ve yatak üstü gibi zeminler ağda işlemi için uygundur. Fakat bulaşmaması için mutlaka bir bez veya havlu serilmelidir.

Ağdayı Isıtma:

Her ağda türü farklı şekillerde ısıtılabilir. Talimatları okuyarak ağdanızı uygun sıcaklığa getirerek hazır edin ve sıcaklığı uygulamadan önce mutlaka kontrol edin. Fazla sıcaksa soğutarak uygulayın, ağda yanığı zor geçebilen bir yanık olabilmektedir.

Uygulamayı Rahat Yapabileceğiniz Bir Yere Oturun:

Bir divana oturulabilir ve ayaklar düz bir zemine konulabilir. Bacaklar açılarak uygulamaya başlanabilir. Ağdanın ısısını test edebilmek için önce bilek kısmına küçük bir miktar uygulanabilir.

Ağdayı Doğru Şekilde Sürün:

Mutlaka tüylerin uzama yönüne doğru spatula ile sürülmeli ve dikkatli ve hızlı bir şekilde (tek seferde) çekilmelidir. Ancak çekiş yönü sürüş yönünün tam tersi olmalıdır. Çekmeden evvel bez yapıştırıldıktan sonra 10-15 saniye ağdanın cilt ile iyice temas etmesi için beklenmeli, ve el yordamıyla bezin üzerine ileri-geri hareketlerle hafifçe bastırılmalıdır. Diğer elle cildin diğer kısımları tutulmalı, acının daha az olması ve ağdanın daha kolay yapılması için gerginlik sağlanmalıdır. Kalan tüyler daha sonra cımbızla alınabilir.

Ağda Sonrası Bakım:

Cildin tahriş, kabarma veya kızarıklıklardan korunması ve ağda sonrası oluşan kalıntıların temizlenmesi için ağda sonrası bebek yağı veya nemlendirici sürülebilir. En uygunu yağ sürülmesidir. Eğer kızarıklık oluştu ise bu normaldir, en fazla birkaç saate kendiliğinden geçecektir.

  Kükürtlü Sabun Faydaları ve Kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu