Makyaj ve Güzellik

Fondöten ve Allık Uygulamanın Püf Noktaları

Kusursuz bir cilt için bayanların makyajında vazgeçilmez olan fondöten cilt rengi ile uyumlu ton yakalandığında makyaj için oldukça uygun bir zemin hazırlandı demektir. Nasıl ki cilt için nemlendirici ve bakım kremi seçerken cilt yapısı göz önünde bulunduruluyorsa, fondöten seçiminde de cilt tipi göz önünde bulundurulmalıdır. Uygun fondöten bulunduktan sonra cildin yeterince temizlenmiş olması ve nemlendirilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Diğer yandan sürülen fondötenin başarılı olması için, fırça ile fondötenin cilde yayılması gerekir.

Fondöten Ve Allık Kullanmanın İncelikleri

Doğru uygulanmış bir makyajın bütünü bayanların her an oldukça güzel görünmelerine sebep olmaktadır. Pek çok bayanın yapmakta zorlandığı yüz makyajında allık kullanımı, bazı püf noktalarına dikkat edildiğinde aslında çokta zor olmayan bir detaydır. İlk etapta büyük önem taşıyan allık rengi, ruj rengine uyumlu olmasına dikkat edilerek seçilmelidir. Ayrıca kullanılan allığın kaliteli olmasının yanı sıra, allık fırçasının da profesyonel fırça ayarında olması gerekir. Doğru bir allık uygulaması için elmacık kemikleri baz alınarak önden arkaya doğru hafif darbelerle allık cilde yedirilmelidir.

Fondöten Ve Allık Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fondöten uygulamasının makyaja başlarken ilk aşamalardan biri olması, oldukça özen isteyen bir uygulamadır. Bir anlamda makyajın kusursuz devam etmesi için, temel niteliğinde olan fondötenin kusursuz olması şarttır. Fondöten sürdükten sonra cildin doğal bir şekilde kusurları kapatması için, fondötenin çok kalın tabaka halinde olmamasına özen göstermek gerekir. Diğer yandan fondöten fırçasının sadece fondötene ait olması gerekir. Aksi takdirde başka makyaj malzemeleri ciltte dalgalı bir görüntü bırakacaktır.

Fondöten ve allık kullanımının en önemli püf noktaları arasında, cilt tipinin iyi anlaşılmış olması gerekir. Bu noktada kullanılan BB krem ya da diğer kapatıcılar olsun en önemli detay fondötenin ciltteki kusurları en doğal şekilde kapatılmasına çalışmaktır.

  En Kalıcı Parfüm Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu