Yüz Bakımı

Evde Sivilce Nasıl Geçer

Birçok kişinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Genellikle ergenlik dönemlerde daha fazla görülür bunun nedeni ise ergenlik dönemlerinde vücut un çok fazla yağ depolaması sonucu sivilceler oluşur. Yetişkinlerde de sivilce oluşumu gözlenmiştir sabah kalktığınızda sivilce ile karşılaşıyorsanız yediğiniz yemek veya başka nedenlerden dolayı sivilce oluşuyor birçok insanın aynı sorunları yaşıyor bu nedenden dolayı dışarı çıkamaz hale geliyorlar.

Herhangi bir nedende dolayı sivilce çıkmasını istemiyorsanız günlük banyo yapmalısınız özellikle yazın terlediğinizde veya spordan geldiğinizde direk banyo yapılması gerekiyor aksi halde vücudunuzun birçok yerinde sivilce oluşur. Yastık yüzlerinizi günlük olarak değiştirmeniz lazım bunun nedeni yastık yüzünüz eğer yerle temas ettiyse veya evde sivilce problemi olan başka kişilerde varsa onlarda o yastığa kafasını koymuşsa sabah kalktığınızda sizde de sivilce oluşabilir bu konuda titiz olmanız gereklidir. Aşırı baharatlı ve yağlı yemeklerden kaçınılmalı baharat ve yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu tehdit etmektedir Evde Sivilce Nasıl Geçer? Birçok ev yöntemleri vardır örnek olarak;

Buz küpü

Buz küpü sivilcenin kızarıklığını ve iltihabını almasına ve insanların sivilcelerin ağrısını iyileştiriyor aynı zamanda sivilcenin şişliği alır oldukça etkili bir yöntemdir.

  Vazelin Yüze Sürülür Mü Faydaları Nelerdir?

Karbonat

Karbonat cildi temizlemek için çok iyi bir yöntemdir cilde ki sivilce oluşumunu sağlayan ölü hücreleri derinlemesine temizler ve kısa sürede cildi sivilcesiz bırakır. Cildi kuruttuğu için uzun süre kullanılması önerilmiyor az bir şey karbonatı 1-2 çay kaşığı yarım su bardağına karıştırılıp uygulanır.

Limon suyu

Limon suyu da oldukça etkili bir yöntemdir, günlük kullanımda sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz. Limon suyu kurutma özelliği olduğundan kısa sürede sivilceleri kurutarak yok eder bir çay bardağına yarım limon sıkın ve sivilce olan bölgeye sürün.

Gül suyu

Gül suyu cilde sivilce oluşuma neden olan bütün hücreleri derinlemesine arındırır cildi oldukça güzel hale getirir.

Bal

Bal cildi nemlendirir ve sivilce oluşumuna engel olur günlük kullanımda gözle görülür oluşmasını sağlar birçok kullanıcı tarafından tavsiye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu