Yüz Bakımı

Evde Kaş Uzatma Yöntemleri

Herkesin evinde bulunabileceği malzemeler ile daha doğal kibar kaşlara sahip olabilirsiniz. Doğal yöntemlerle kaş uzatma nasıl yapılır sizlere anlatacağız. Kadınların gözdesi olan kaş uzatma yöntemi.

Kaşlar yüzümüzdeki anlamı pekiştiren, olmadığında ise oldukça olumsuz bir görüntü yaratan bölümdür. Yapısal olarak kaşları zayıf olan, hiç olmayan, dökülen, bir hastalığa bağlı olarak kaşlarını kaybeden veya var olan kaşlarını daha da güçlendirmek isteyen kişiler için kaşları uzatacak ve hacmini artıracak bazı yöntemler mevcuttur. Bu yazımızda tüm bu yöntemleri detaylarıyla açıklıyoruz:

  • Kaşlarınızı Düzenli Olarak Tarayın:

Kaşlarınızı temiz bir saç veya kirpik fırçası yardımıyla, yoksa biten bir rimel fırçası ile (iyice temizlenmiş olmalı) günde iki kez aşağıdan yukarıya doğru tarayın (kaşların kökünden uzama yönüne doğru). Bu işlem kaşlara masaj uygulaması yapmaktır, kök kısımlarını uyararak uzamalarına destek olur.

  • Zeytinyağından Faydalanın:

Günde 1 veya 2 kez bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı döküp kaşlarınıza sürün. Yine temiz bir fırça veya bitmiş rimel fırçası ile uygulayabilirsiniz. Bu yöntem hem kirpikleri uzatmaya hem de gürleştirmeye yardımcı olacaktır.

  • Alternatif Yağları Deneyin:

Hint yağı, E vitamini, badem yağı, vazelin vb. Tüm bu yöntemler kaşlarınızın daha hızlı uzamasına, gürleşmesine ve kalınlaşmasına yardımcı olacak önerilerdir. Özellikle badem yağı düzenli olarak kullanımda önemli faydalar sağlar. Her gece uyumadan önce bir fırça yardımıyla badem yağını kaşlarınıza sürün. Bir süre sonra kaşlarınızın kalınlaştığını ve uzadığını göreceksiniz.

  • Sarımsaktan Faydalanın:

Sarımsak çok uzun bir zamandır saç, kaş ve kirpik bakımında kullanılan mucizevi ürünlerden biri. Her gece kaşlarınıza bir sarımsağı ortadan iki keserek bakım yapabilirsiniz. Sarımsak ile kaşlarınızın üzerinden geçin. çok olmayacak şekilde bastırarak, sarımsak suyunun kaşlarınıza nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Ardından ılıttığınız zeytinyağını da pamuk veya fırça yardımı ile kaşlarınıza sürebilirsiniz. Sabah kalktığınızda yıkadığınız kaşlarınız, bir süre sonra daha uzun ve daha kalın bir görünüme kavuşacaktır.

  Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu