Cilt Bakımı

Evde Güzellik Sırları

Evde bir kaç ufak dokunuşla kendinizi daha güzel bulacaksınız. Her kadın güzelliğinin ön plana çıkmasını ister, ufak sırları keşfederek isteğinize ulaşacaksınız.

Güzellik algısının oluşmaya başladığı dönemlerden beri günümüze değin, her kadın bir şekilde kendi güzelliğini ön plana çıkartmaya çalışmış ve kendi güzelliğinden oldukça özgüven kazanmıştır. Tabi bu güzelliğin de gelip geçici olabileceği ihtimali de her daim kafasının bir köşesinde olduğu için güzelliğinin ve doğallığının yitip gitmemesi adına sürekli olarak bakım yapmayı ihmal etmeyen kadınlar da bulunmaktadır.

Gerek fiziksel, gerek saç güzelliği gerekse yüz güzelliği her daim koruma altına alınması gereken ve bakımları hayatın hiçbir döneminde ihmal edilmemesi gereken bakımlardır. Bu durum abartmadan dozunda yapılabildiği takdirde, harika olan görüntünüz yıllar geçse de bozulmayacaktır.

Evde Rahatlıkla Uygulanabilecek Güzellik Önerileri

  • Cilt güzelliğinizin her zaman yerinde olması için mutlaka her sabah ve akşam cilt bakımınızı yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Önce temizliği yapılan cilt, ardından ister kaliteli kozmetiklerle ister gül suyu vb. doğal malzemelerle tonik işlevi gerçekleştirilerek nemlendirilmelidir.
  • Saç güzelliği söz konusu olduğunda, saçlarınızın her daim sağlıklı görünmesi ve daha hızlı uzaması için taranma işleminin unutulmaması gerekmektedir. Geniş başlıklı bir tarakla yavaşça taranan saçlar, saç köklerindeki kan akışını hızlandırdığından saçları sağlıklaştırıp parlaklığını da arttırmaktadır. Ayrıca saç sağlığı ve güzelliği için, saçların uykuya dalmadan önce eğer toplu haldeyse mutlaka açılması gerekmektedir (kırılmaması / kopmaması için)
  • Cildinizde herhangi bir problemden kaynaklı olarak oluşan lekelenmelerin önüne geçebilmek adına; elma sirkesi vb. doğal ürünlerle doğal maskeler yapmak ve cilde uygulamak, cildin sahip olduğu sorunlardan kurtulmasına ve daha sağlıklı gözükmesine yardımcı olmaktadır.
  • Cildin üzerindeki sivilce, siyah nokta gibi marazlar oluşuyorsa bunlardan kurtulabilmek için mutlaka cilt yapınıza uygun bir peeling uygulaması yapmanız gerekmektedir. Bu peelingler sadece bahsettiğimiz sorunların olduğu süreçlerde değil, her daim cildin ölü derilerden ve istenmeyen tortulardan arındırılabilmesi için yapılmalıdır.
  • Kirpik bakımından bahsedecek olursak, her kadın kuşkusuz ki daha gür ve daha dikkat çekici kirpiklere sahip olmak istemektedir. Bunun için doğal ürünlerle kirpik gürleştirme işlemi gerçekleştirilebilmekte; bunun çözümü olarak da uyumadan önce kirpik köklerine bir kulak çubuğu kullanarak tatlı badem yağı sürülmesinin yeterli olacağı söylenmektedir. Bir iki hafta boyunca her gün yapılan bu uygulamanın ardından kirpiklerdeki gözle görülür fark kişileri oldukça memnun etmektedir.
  • Son olarak da tırnak bakımından söz etmemiz mümkün olmaktadır. Hem erkeklerin hem de kadınların ayak tırnaklarının ve el tırnaklarının bakımlarını hiçbir zaman ihmal etmemesi gerekmektedir. Bunun için kadınlar kuaförlerine gidip manikür-pedikür yaptırabilmekte veya evlerinde doğal yöntemlerle kendi bakımlarını yapabilmekte; erkekler de ağırlıklı olarak kendi evlerinde tırnak bakımını gerçekleştirebilmektedirler.
  Ciltte Döküntü ve Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu