Cilt Bakımı

Et Ben Koparsa Ne Olur?

Et ben insanlarda bazı zamanlarda vücutlarının belli olan bölgelerinde oluşsa da bazen yüzde de oluşabilir. Et benler uzmanlar tarafından iki grupta incelenmektedir. Birisi doğuştan gelen et benler, diğeri ise sonradan oluşan et benler şeklindedir. Et benler özellikle yüz ve görünen bölgelerde olduğunda insanları rahatsız edebilir. Bunun için et benler bazı kişiler tarafından koparma, kesme gibi uğraşlara girebilirler. Fakat araştırmalarımız sonucunda et ben koparsa ne olur gibi sorulara uzmanlar yanıt vermiş. Uzmanlara göre et benlerin kopması büyük tehlikelere yol açabilir. Kopan et benin yerine yara oluşması ve bu yaranın gerek iltihap kapması, gerekse içeriğinde oluşan zehirlerin vücuda temas etmesi ile zarar teşkil etmektedir.

Et Ben Kopmasının Zararları

Et benler insanların vücutlarında genellikle kahverengi renginde olsa da bazen siyah renkte de olmaktadır. Bazı benler de kırmızı renkte oluşmaktadır. Kırmızı renkte olan benler tehlikeli olup, içerisinde kanser hücrelerinin barındırdığı düşünülmektedir. Aslında et benlerin bazıları zararlı olup, bazıları da zararsızdır. Bu aslında doktorlar tarafından teşhis edilmektedir. Eğer et benininiz var ise kesinlikle doktora danışarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vücudunuzda et ben var ise ve sizi rahatsız ediyorsa bunu ışın tedavisi ile yok edebilirsiniz. Fakat et beniniz sizin oynamalarınız veya farklı nedenlerden kaynaklı olarak koparsa uzmanlar bunun sağlıklı olmadığını fakat size çok fazla etki etmeyeceğini söylemektedir. Et benler halk arasında da koptuğunda kanser oluşumuna teşkil ettiği söylenmektedir. Fakat et benler koptuğunda kanser teşkil etmezler. Bunun için bu konuda içinizi rahat edebiliriz. Fakat kendiniz koparmanız zarar gelmeyeceği yönünde de değildir.

  Makyaj Hatalarının Önüne Nasıl Geçilebilir?

Et Ben Koparsa Kanser Oluşur mu?

Et benler yapılan araştırmalar sonucunda kopması gibi bir durumda kanser oluşturmazlar. Fakat koptuktan sonra küçük bir yara olur. Bu yara ilerleyen zamanlarda kaşıntı oluşturabilir. Bu kaşıntı ise yaranın kanamasına ve büyümesine neden olabilir. Bunun için koparılması sizlere iltihap, enfeksiyon gibi durumlar ile başbaşa kalmanızı sağlayabilir. Böyle durumlar ile karşılaşmanız gibi durumlarda doktora başvurmanızı ve tedavi olmanızı önermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu