Makyaj ve Güzellik

En Kalıcı Parfüm Önerileri

Parfümün güzel kokması kadar kalıcılığı da önemli bir etkendir. Efsane olmaya aday olmuş pek çok parfüm kalıcı olmadıkları için kısa zamanda terk ediliyor. En çok da yaz için tercih ettiğimiz hafif ve çiçek kokulu parfümlerde kalıcılık sorunu yaşanmaktadır. En kalıcı parfümler için birkaç örnek vermek yararlı olacaktır.

Moschino I Love Love

Çiçeksi bir koku olmasına rağmen Moschino’nun pek çok parfümü gibi oldukça kalıcı bir parfümdür. Bahar ve yaz ayları için ideal olan bu parfümün kalıcılığının sebebi içerisindeki çiçeksi kokuların yanı sıra şekerli kokulara da yer vermesidir. Bu notalar parfümün kalıcılığını arttırmakla beraber parfüme ayrı bir cazibe katmaktadır. Yanınızdan geçen kişinin başını size doğru döndürecek son dere etkili bir kokudur.

Dior Hypnotic Poison

Kış için önerilebilecek bir kokudur. Kadınsı ve akılda kalıcı kokular arayanlar için idealdir. Parfüm oryantal çiçekli parfüm sınıfındadır. İçeriğinde her ne kadar çiçek bulunsa da asıl kalıcılığını şeker ve odunsu notalardan alıyor. Uzun yıllardır piyasada olduğundan geniş bir kullanıcı kitlesi mevcuttur bu parfümün. Yazın kullanılması pek tavsiye edilmez. Ancak yine de size kalmış bir seçim.

Chanel No 5

O artık ikonik bir parfüm. Yılların vazgeçilmezi demek bile yanlış olmaz. Pek çok ünlü kadının vazgeçilmez parfümüdür. Özellikle de moda ve moda ile ilişkili sektörlerde çalışan iş kadınlarının ortak zevkidir diyebiliriz. Kalıcılığı konusunda hiçbir şüpheniz olmasın. Yıllar içerisinde milyonlarca kadının aynı kokmuş olmasına aldırış etmezseniz en kalıcı parfümler kategorisinde Chanel No 5 tam da aradığınız parfümdür. Çok daha uzun yıllar da popülerliğinden bir şey kaybetmeyecek gibi duruyor.

Kenzo Amour I Love You

Kavisli ve hoş şişesinin içerisinde meyveleri ve çiçekleri birleştiren oldukça kalıcı bir parfüm olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde baş nota olarak Frenk üzümü ve pembe greyfurt açılışı yapıyor. Alt notalar olarak gül kokusu ise arkadan geliyor. Son derece etkili bir koku olduğunu söylemek gerek. Özellikle beyaz ve buğday tenlilerde harika duruyor.

Armani Code Femme

Üst notalarında portakal, zencefil ve armut şerbeti bulunduran bu parfüm kadınsı kokular arasında yerini çoktan almıştır. Ortadan daha üst konumda bir kalıcılığı vardır. Kadınsı kokuları severseniz eğer yaz kış kullanabileceğiniz mevsim ayırımı olmayan bir parfümdür.

  Ruj Kusursuz Bir Şekilde Nasıl Sürülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu