Vücut Bakımı

En Güzel Çiçek Aromalı Parfümler

Çiçek aromalı parfümler en çok yaz aylarına yakışır. Bununla birlikte çiçek kokularının hafif olmasından dolayı beyaz tenli kişilere daha çok tercih ederler.

Escada Especially

Çiçekler içerisinden en çok gülü severim, gül kokusuna bayılırım diyenler için harika bir yaz parfümü olan Escada Especially bayanların çok tercih ettiği çiçek aromalı parfümler arasındadır. İçerisinde gül dışında üst nota olarak armut ve ylang ylang bulunmakla birlikte alt nota olarak amber kullanılmıştır. Hafif ama eğlenceli bir parfüm arayanlar deneyebilirler.

Cartier Baiser Vole

Zambak sever misiniz? Cevabınız evet ise bu parfüme bayılacaksınız. Kimseyi rahatsız etmeden dikkat çekmeyi seven kadınlar için farklı bir parfüm Cartier Baiser Vole. Bu parfümde zambak üst nota olarak yoğun olarak kullanılmış. Ancak rahatsızlık verici bir his uyandırmaması adına pudra alt notaları ile dengelenmiş yumuşak ama kadınsı bir koku oluşturmuş.

Diesel Loverdose

Etrafınızda yasemin kokulu izler bırakmak isterseniz uygun fiyatı ile Diesel size Loverdose seçeneğini sunuyor. Tasarımcılarının aşk iksiri olarak nitelendirdiği bu parfüm içerisinde yasemin dışında gardenya da içeriyor. Ancak şaşırtıcı tarafı çiçek kokularının yanına birazcık odunsu kokular karıştırmış olmaları. Bu da aslında sıradan bir çiçek kokusunu oryantal bir hale getiriyor. Değişiklik seven kadınlara tavsiye edilir.

Prada Candy Florale

Oldukça yoğun çiçek aromasından hoşlananlara göre bir tercih Prada Candy Florale. Öncelikle ne kadar yoğun bir çiçek koksa da bu sizi asla rahatsız etmiyor çünkü çok hafif ve enerjik bir parfüm. Sizde küçük bir kız çocuğu gibi eteklerinizi uçuşturarak kırlarda koşma duygusu uyandırabilir. Ancak kalıcılığı konusunda mükemmel bir başarısı olduğunu söylenemez. Daha ziyade orta derece kalıcılıkta bir parfümdür. Parfümün baş notası beyaz kozmos çiçeğidir.

Marc Jacobs Daisy

Menekşe yaprağı, çilek ve pembe greyfurt ile üst notalarını oluşturmuş, gardenya ve yasemin ile orta notalarını tamamlamış Daisy, çiçekli kokular deyince aklımıza ilk gelen parfümlerden bir tanesi. Bunun olmasında içerisinde yoğun olarak kullanılan çiçek notalarının yanında parfüm şişesinin kapağında kullanılan harika çiçek tasarımları da etkili oluyor. Çok kalıcı olmasa da oldukça çekici ve eğlenceli bir kokudur.

  Kalça Büyütme Hareketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu