El Ayak Bakımı

El Parmaklarını İnceltmek Mümkün mü?

Kadınlar ellerin güzelliğine ve bakımına önem göstermektedir. Elleriniz bazı sebeplerden dolayı şişebilir. Bu bir hastalık, iltihap, incinme veya fark etmeden yapılan bazı hareketler olabilir. Bu bir hastalık sebebiyle ise doktora görünmenizde fayda vardır. Eğer yapınızdan dolayı elleriniz şişmansa bunu bazı egzersizler yardımıyla inceltip daha güzel, zarif bir görünüme sahip olmak mümkündür. Egzersiz kan dolaşımını hızlandırır. Daha esnek ve zarif görünür. Tabii sadece egzersiz yapmak parmakları inceltmek de etken değildir. Bunun yanında belirli bakım kremleri de kullanmak gerekir.

Sıkma Torbalarının Yardımı

Spor mağazalarından veya evinizde bulunan küçük toplar yardımıyla yapabileceğiniz bu egzersiz çok basittir. Günde sadece yarım saatinizi ayırarak topu sıkıp gevşeterek yapabilirsiniz. Bu sayede parmaklarınız da güçlenecektir. Yarım saatten fazla yapmamanız önerilir. Kaslarınız gerilirse ellerinizi kısa bir süre de olsa kullanamayabilirsiniz.

Parmakları Sırayla Kaldırmak

Parmaklarınızı zemine bir yere yaslayarak sırayla kaldırın. Bu işlemi her bir parmağınız için günde 20 kez uygulayınız.

Yumruk Sıkma Hareketi

Parmaklarınızı açabildiğiniz kadar açın ve bir süre beklettikten sonra aynı güçlükte yumruğunuzu sıkın. Günde ellerinizi dinlendirmek ve güzelleştirmek için altı kez yapabilirsiniz.

Parmaklarınızı Bükerek Rahatlatın

Ellerinizi parmaklarınızın eklem yerlerinden bükün ve 30 ya da 60 saniye durabildiğiniz kadar sıkın ve sonra serbest bırakın

Ellerinizi Havaya Kaldırın

Ellerinizi havaya kaldırın ve avuçlar yere bakacak şekilde havada tutun. Yavaş ve rahat bir şekilde bileklerden havaya kaldırın ve yavaş ve rahat bir şekilde indirin. Ellerinizi kasmayın ve fazla da gevşetmeyin. Günde 10 defa yapmanız tavsiye edilir.

Daire Hareketiyle Parmakları inceltme

Ellerinizi bileklerinizden rahat bir şekilde bükünüz. Ellerinizin gevşek olması önemlidir. Ellerinizle önce saat yönüne doğru sonra tersine doğru daireler çiziniz. Her iki yöne de 10’ar adet yapmanız yararlı olacaktır.

  Günlük Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu