El Ayak Bakımı

El Estetiği Nedir?

Eller zamanla tahrip olur ve cilt kalitesinde bozulmalar görülür. Yaşlanmaya da bağlı doğal olarak ve güneşin etkisiyle el üzerinde çeşitli lekeler oluşarak elleriniz deforme olur. Cansız ve yaşlı görünüme sahip olmanıza neden olur. Bunlar deri altı hücresel kayıplar olarak değerlendirilir. Sigara kullanımı, günlük el bakımının yapılmaması ellerin deforme olmasında büyük bir etkendir. Özellikle sigara içenlerde hücre hasarı daha çok olduğundan daha çok leke oluşur. Doğal olarak yaşlandığınızda yüz üzerindeki yaşlanma belirtilerini makyaj ile kolay bir şekilde kapatabilirsiniz ama ellerinizdeki belirtileri kapatamazsınız ve yaşınızı ele verirsiniz. Leke giderici çok sayıda krem de mevcuttur. Bu kremler çok fazla yeterli olmazlar. Etkili bir sonuç için, el estetiği uygulaması yaptırabilirsiniz. El estetiği cilt yenileme işlemidir. Çeşitli el estetiği uygulamaları vardır. Lazer yardımıyla cilt soyma ve leke işlemi yapılmaktadır. Size en uygun yöntemi doktorunuz belirler. Doktorunuz elinizdeki cilt lekelerine, yara izlerine, diğer hastalık izlerine ve oluşmuş kırışıklıklara göre karar verir. Ancak en etkili yöntem yağ doku uygulamasıdır.

El Estetiğinde Lazer İşlemi

Zamanla oluşan güneş lekelerinden tek seansta büyük ölçüde azaltabilirsiniz. 2–3 seanslık lazer işlemiyle tamamen kurtulmak mümkündür.

Yağ Doku Uygulamasıyla Cilt Yenileme

Kişinin yağ yapısı bozulmamasına dikkat ederek vücudun herhangi bir yerinden özellikle göbek gölgesinden veya diğer yağ bulunan bölgelerden alınan dokuları, kök hücreden zengin hale getirilerek parmağa, bileğe ve ellerin üzerine aşılama işlemidir. Kök hücrelerinin cilt yenileme etkisi vardır. Ellerinizde cilt yüzeyinin rengi açılır ve genç görünüm sağlar. Cilt ışıltısını kazanır ve ellere genç bir görünüm sağlar.  Bu işlem yapılırken hafif bir anestezi yapılır. Yarım saatlik bir işlemdir. İşlem sırasında ağrı hissedilmez ancak birkaç gün hafif bir ağrı kesiciye ihtiyaç duyulabilir. Günlük işlerinize rahatlıkla devam edebilirsiniz. El estetik işlemi kalıcıdır.

  Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu