Makyaj ve Güzellik

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılmalı?

Dudak kalemi kullanmak günümüz trendleri arasında geride kalmış sayılsa da, profesyonel düzeyde görünen bir dudak kalemi, mükemmel görünen bir ruja iyi bir zemin hazırlar. Ruj rengine yakın tonlarda olan dudak kalemi sayesinde dudakların istenilen şekilde görünmesi rahatlıkla sağlanabilir. Bu nedenle dudak kalemi kullanmaktan vazgeçmek yerine dudak kalemi sürmenin inceliklerini öğrenerek daha çekici görünen dudaklara sahip olmanın ayrıcalığını yaşamak mümkündür.

Dudak Kalemi Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?
Dudak kalemi kullanmayı demode kılan en önemli hatalardan biri olan ruj renginden farklı bir renkte seçilen dudak kalemi, günlük makyajın sadeliğini bozan detaylardan biri haline gelir. Ancak ruj rengi ila uyumlu bir kalem sürüldüğünde, dudakların dolgun ve düzgün çerçeve içinde görünmesi makyajın bütünlüğüne ayrı bir şıklık katar. Dudak kaleminin ince uçlu olmasından ziyade, uçlu olması kalemin dudağa daha kolay sürülmesini sağlar. Diğer yandan alışılagelmiş olan dudak kaleminin rujdan önce sürülme kuralını bozarak, rujun üzerinden bir kat dudak kalemi geçerek bütünlük daha iyi kazandırılabilir.

Dudak Kalemi Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?
İnce dudakların daha kalın görünmesi için en sık başvurulan makyaj tekniklerinden biri olan, dudak kalemini dudağın dışından çekerek daha kalın dudaklara sahip olmak dudak kaleminin üstünlüklerinden biridir. Ancak çok fazla abartıya kaçmadan ve doğallığı bozmadan bu tekniği uygulamak gerekir. Dudak kaleminin dudağın boyutunu büyütüp küçültme özelliğinin yanı sıra, dudakta basit kusurlarında kapatılmasında önemli bir yer tutar. Dudak çizgisinin hafif yamuk olması gibi durumlar rujla aynı renkte kullanılan dudak kalemi ile kolaylıkla kapatılabilir. Genel makyaj bilgisi bayanlar için oldukça önemli iken, dudak makyajındaki bir çok detayda bayanların güzellikleri için mutlaka bilinmesi gereken ayrıntılar arasında yer almaktadır.

  Fondöten ve Allık Uygulamanın Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu