Yüz Bakımı

Dudak Dolgusu Yapımı ve Fiyatları

Dudak dolgusu estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. İnce dudaklara sahipseniz dudak dolgusu ile daha dolgun ve güzel dudaklara sahip olabilirsiniz.

Yakın geçmişten günümüze hem ünlü kadınların dünyasında hem de estetik görüntü olarak bireysel bir biçimde ihtiyaç duyduğunu düşünen kadınların sıklıkla yer alan operasyonlardan biri de dudak estetiğidir.

Dudak dolgusu yapımı mutlaka işinin ehli estetik uzmanlar tarafından yaptırılması gereken, küçük bir operasyon gibi görünse de aslında önemli bir müdahale şeklidir.

Dudak yapısı, normal şartlarda doğası gereği neme ihtiyaç duyan bir yapıda bulunmaktadır. Bu yapı, hem yaş ilerledikçe hem de seneler içerisinde yapılan yüz mimiklerinin de etkisiyle ister istemez bir hacim kaybı yaşamaktadır.

Bu hacim kaybıyla birlikte dudak kenarlarında oluşacak kırışıklıkların, dudaklarla burun arasındaki mesafenin kısalmasıyla birlikte oluşacak dudakların daha ince gözükmesi durumunun da gecikmeden önüne geçilmesinde fayda vardır.

Bu durumun en görüldüğü kişiler sigara kullanan bireylerdir. Hem vücut derisinin elastikliğini olumsuz etkileyen hem de dudaklardaki dolgun nemli yapının azalmasına neden olan sigara, dudak estetiği konusundaki ihtiyaçları daha kısa sürede meydana çıkarmaktadır.

Günümüzde tüm bu problemlere en kısa sürede çözüm bulmak için profesyonelce ve başarılı bir şekilde yapılabilen dudak dolguları, bahsedilen bu başlıca çözümleri uygulamanın hemen ardından ortadan kaldırabilmektedir.

Dudak Dolgusu Estetiği

Dudak dolgusu estetiği yaptırırken, estetisyenlerin bu tip dudak dolgusu işlemlerini yaparken planladıkları başlıca bir kaç unsur bulunmaktadır.

İlki, dudak dolgusu yapılan yerlerin düzgün bir ölçüde belirlenebilmesidir. Bunun için doğru dudak dolgusu alanının “dudak kalbi” olarak belirtilen bölge olarak ayarlanmasıdır.

Bahsedilen bu bölge, üst dudağımızın tam orta kısmı ve alt dudağın bu orta kısımla birleştiği bölümlerdir. Gerçekleştirilen enjeksiyon sayesinde bu bölgelerin dış görüntüsünde dolgunluk sağlanarak hacmin de eşit olarak oluşturulması sağlanmaktadır. Ayrıca yapılan bu yöntemin bir yandan hem yüz yapısına hem de kişilerin orijinal ağız yapısına uygun olması gerekmektedir.

Örnek verilecek olursa, ağız yapısı olarak küçük bir ağıza ve zayıf yüz yapısına sahip olan kadınlara bir anda çok şişkin ve yayvan bir dudak şekli oluşturulursa hem estetik olarak çok çirkin bir sonuç doğurulmuş hem de yanlış müdahale yapılmış olunmaktadır.

Her şeyden önce dudak dolgusu operasyon kadınları olduklarından daha da estetize bir görüntüye kavuşturarak manen daha iyi, daha özgüvenli hissetmelerine yardımcı olmaktadır.

Dolgu Yaptırmanın Maliyeti Nedir?

Dudak dolgusunun ilk yapım aşamasında, bir estetik merkezine giderek sizin operasyonunuzu gerçekleştirecek doktorunuzla müdahale hakkında görüşme yapmanız gerekmektedir.

Bu görüşmenin içeriği, uzmanın sizin yüz yapınızın ve dudak yapınızın analizini yaptıktan sonra dolgu işleminin ne şekilde yapılması gerektiğine karar verilmesiyle ilgilidir.

Daha sonrasında belirlenen gün ve saatte dudak dolgusu işlemine girdikten sonra, dudaklarınızın dolgu yapılacak kısmı lokal yani bölgesel anestezi yardımıyla uyuşturulma işlemine tabi tutulur.

Bazı estetik cerrahlarının elinde bulunan malzemelerin içerik olarak kendilerinde de bir uyuşturma etkisi olduğundan, bu tip ürünler kullanılan müdahalelerde öncesinden bir lokal anestezi işlemine de gerek duyulmamaktadır.

En fazla 30 dakika süren bu müdahalede, gerekli uyuşma sağlandıktan sonra müdahale koltuğunda siz sırt üstü hafif eğik bir şekilde uzanırken doktorunuz size gereken uygulamayı bölüm bölüm yapmaktadır.

İlk önce az önce bahsettiğimiz dudak kalbi kısmından başlanarak bu dolgular için özel uçlarla hazırlanmış iğneler dudak içerisine sokularak oradaki dokulara bu dolgu enjekte edilir.

İşlem sırasında iğnelerin dudak yapısının içerisine sokulduğu noktalarda hafif kanamalar görülebilir. Bu durum için hiç bir endişelenecek durum yoktur çünkü kanamalar hiç aşırı derecede olmaz.

Zaten normal şartlarda uygulamayı yapan doktor mümkün mertebe az miktarda da olsa kanama olmaması için özen göstermektedir.

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra işlemi yaptırdığınız merkezden çıkarak günlük koşullardaki rutininize devam edebilirsiniz.

Günlük hayatınızda sizi sağlık açısından etkileyecek hiç bir etkisi bulunmayan dudak dolgusunun, sadece dudağın iç yapısına yeni bir malzeme eklenmiş olmasından ötürü biraz şişlik yapabilmesi muhtemeldir.

Bu şişlikler de müdahalenin ertesi gününden itibaren yavaş yavaş inmeye başladığından, estetikten sonraki 1 hafta içerisinde de tamamen dudak kendi normal formlarına dönebilmektedir.

Bu dolgunun tam olarak dudak enformasyonunuza uyması ve hiç bir şekilde dolgu olduğunun anlaşılmaması ise yaklaşık olarak bir ayı bulmaktadır.

Bunun nedeni hem sizin estetisyen uzmanla görüşmeye gittiğinizde istediğiniz şekil ve duruşa, hem işlemin nasıl yapılacağına hem de yapılacak işlemde kullanılacak dolgu malzemesine göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Ortalama olarak dudak dolgusu fiyatları ise en az 500 TL, en fazla da 1000 TL civarında olmaktadır. Yani muhtemel olarak 600 TL ve 700 TL arasında bir fiyat ödeyerek dudak dolgusu yaptıran kadınların dolguyu uygulatma aşamaları ve miktarları hemen hemen aynıdır.

Tabi bir önceki paragrafta da değindiğimiz üzere bu tip müdahalelerin sabit fiyatlarının belirlenememesinin sebebi estetik merkezlerinde var olan ürünlerin markaları ve kaliteleridir.

Evde Dudak Dolgusu Yapımı Nasıl Olur?

Dudak dolgusu işlemini iğnelerle yapılması yüzünden iğne fobisi olanların yaptıramaması, ortaya bir estetik müdahale kadar olamasa da yine de dudakları dolgunlaştırmaya yarayan doğal yöntemleri bulmak için çaba gösterilmesi durumunu ortaya çıkarmıştır

Doğal dudak dolgusu için evde dudaklarınıza süreceğiniz zararsız ve doğal başlıca malzemeler; bal, tarçın yağı, nane yağı ve Vicks olmakla birlikte; aynı zamanda buhar masajıyla ve diş fırçasıyla dudak fırçalama yöntemiyle de dudaklarınızda dolgunluk elde edebilmeniz mümkündür.

  Çatlayan Dudak Bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu