Yüz Bakımı

Doğal Dudak Nemlendirici Tarifleri

Dudak nemlendirmek için kozmetik ürünlerinin yanı sıra evinizde de doğal yollar ile yapabileceğiniz kürler ile nemlendirici yapabilirsiniz. Evinizde hazırlayacağınız dudak bakım kremleri ile hem dudaklarınızın bakımını yapabilir hem de nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Doğal Dudak Nemlendirici Tarifleri

Bal ile dudak nemlendirme kürü tarifi:

Bal her zaman dudaklara ve yüzünüze de oldukça iyi gelen bir kür malzemesidir. Dudaklarınız için hem bir nemlendirici hem de bakım kremi yapmak istiyorsanız kür için ihtiyacınız olan malzemeler:

-1 tatlı kaşığı bal

-2 çorba kaşığı fındık yağı

-1 tatlı kaşığı balmumu

Kremi hazırlamak için ilk olarak kremi kullanacağınız kabın içine balmumunu iyice parçalayarak koyabilirsiniz. Balmumunun herhangi bir malzeme ile karışarak erimesi zor olduğu için krem yapımında balmumunu kullanırken eritmeniz gereklidir. Benmari usulü yani çikolata eriterek uyguladığınız tekniği kullanarak balmumunu eritebilirsiniz. Erittiğiniz balmumunun üzerine sırası ile fındık yağını ve balı da koyarak bütün malzemeler iyice karışarak tek parça kıvam elde edene kadar karıştırmaya devam edebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı soğuması için kaldırabilişiniz. Bu karışım ile düzenli kullanımda 21 güne kadar nemlendirici kremi kullanabilirsiniz.

Vazelin ve bitkisel yağlar ile nemlendirici kürü: vazelin tek başına da oldukça etkili bir nemlendirici çeşididir. Bununla birlikte uzun süreli olarak dudaklarınızın nemlenmesinin yanı sıra aynı zamanda bakımının yapılması ve dolgunluğunu da koruması için bitkisel yağlar ile elde edeceğiniz kürü kullanabilirsiniz.

Kür için gerekli olan malzemeler:

-1 çay kaşığı vazelin

-1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

-1 çay kaşığı portakal yağı

-1 çay kaşığı jojoba yağı

Yağları sırası ile vazelini koyduğunuz kabın içine ekleyerek bütün malzemelerin tamamının karıştığına emin olana kadar karıştırmaya devam etmelisiniz. elde ettiğiniz karışımın yoğunluğunu çoğaltmak istiyorsanız vazelin miktarını biraz daha artırabilirsiniz. Gün içinde istediğiniz sıklıkta kullanabileceğiniz bu bakım kürü ayrıca dudak dolgunluğu için de oldukça etkili olan bir nemlendirici çeşididir.

Badem yağ ile dudak nemlendirici kürü tarifi:

Kür için ihtiyacınız olan malzemeler:

-2çaykaşığı hint yağı

-1 çorba kaşığı balmumu

-1 çorba kaşığı tatlı badem yağı

Kürü hazırlamak için öncelikli olarak balmumunu eritmelisiniz. Daha sonra da bitkisel yağları da karıştırarak nemlendiricinizi hazır hale getirebilirsiniz. Özellikle dudak nemlendirme için uzun süreli bir koruma istiyorsanız kesinlikle bu kürü deneyebilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Yapımı ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu