El Ayak Bakımı

Diz ve Dirsek Kararmasına Çözüm

Farklı sebeplerden dolayı özellikle dizlerde ve dirseklerde kararmalar yaşanabilir. Oldukça kötü bir görünüm olmasından dolayı farklı çözüm yöntemlerini bu kararmaların giderilmesi için kullanmış olabilirsiniz. Diz kararması için etkili ve oldukça doğal çözümler için sizlere vereceğimiz bakım tariflerini inceleyebilirsiniz. Özellikle diz ve dirseklerdeki kararmalar sertlik ile de birlikte meydana geldiği için sizleri oldukça rahatsız edici boyutlara da ulaşabilir. Yaz aylarında bu kararmalar gerçekten sizleri rahatsız edebilir. Diz kapağınızdaki kararmalar kuruluğu da beraberinde getireceği için yara boyutunda bir sorun ile karşı karşıya iseniz bitkisel kürleri uygulamadan önce doktorunuz ile görüşmeniz daha uygun olacaktır.

Diz ve Dirsek Kararmasını Geçirmek için Soğan Kürü Tarifi

Kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler
-1 adet orta boy soğan
-4 adet kuru karanfil
-1 diş sarımsak

Kürü hazırlamak için ilk olarak soğanı ve sarımsağı rendeleyerek suyunu da kaybetmeden bir kabın içine koyarak karıştırıyorsunuz. Daha sonra karanfili de karışıma ekleyerek kürü hazır haline getirmiş oluyorsunuz. Hazırlamış olduğunuz bu kürü hem dirsek hem de diz kapağınızdaki kararmalara masaj yaparak iyice yedirmelisiniz. Yaklaşık 20 dakika kadar kürü kararma olan bölgelerde bekletirseniz lekelerin giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Tabi ki her kullanımdan önce kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Diz ve Dirsek Kararmasını Geçirmek için Yoğurt Kürü Tarifi

Yoğurt kürü için gerekli olan malzemeler
-2 yemek kaşığı yoğurt
-10 adet çiğ badem

Kürü hazırlamak için ilk olarak bademleri toz haline gelene kadar bir doğrayıcı yardımı ile iyice parçalamalısınız. Daha sonra da yoğurt ile bir kabın içinde karıştırarak kür haline gelene kadar karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz karışımı diz kapağınızda kararma olan bölgelere sürerek masaj yapmalısınız. Yaklaşık 10 dakikalık masajın ardından ılık su yardımı ile yıkayarak kürü tamamlamış olacaksınız. Düzenli kullanımda etkisini sizler de fark edeceksiniz.
Dizkapağı karmasını geçirmek için bal kürü tarifi: balın cilt için olan faydalarından bu kez de lekeleri çıkarmak için yaralanacağınız.

Diz ve Dirsek Kararmasını Geçirmek için Bal Kürü Tarifi

Bal kürü için ihtiyacınız olan malzemeler
-1 yemek kaşığı bal
-1 adet orta büyüklükte limon

Kürü hazırlamak için ilk olarak limonun suyunu bal ile karıştırarak bir karışım elde ediyorsunuz. Daha sonra kararma olan bölgelere uyguladığınız kürü masaj yardımı ile yediriyorsunuz. Yaklaşık 20 dakika kürün etkili olması için yetecektir. Ilık su yardımı ile kürü temizleyerek tekrarını haftada 3 kez yapabilirsiniz.

  Ayak Şişmesi Neden Olur? Ne İyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu