Cilt Bakımı

Ciltteki Yara ve Tırnak İzleri Nasıl Geçer?

Ciltte oluşan yara izleri özellikle yüz hatlarında çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak meydana gelmesi insanı oldukça etkilemektedir. Kozmetik yönden kötü bir görünüme neden olan ciltte ki yara ve tırnak izleri görünüm olarak kişilerin kötü bir görüntüye neden olması nedeni ile kişiler birçok krem ve jellere başvurmaktadır. Bu krem ve jelleri üreten firmalar ise yara izlerinin kısa sürede tedavi ettiklerini iddia etmektedir. Bu krem ve jellerin bir kısmı gerçek anlamda işe yarayıcı etkileri bulunsa da maalesef ki birçok kısmı ise istenilen sonucu sizlere vermemektedir. Fakat bu izleri kısa sürede iyileştirmek ve geçirmek için belli doğal yöntemler bulunmaktadır.

Yara ve Tırnak İzlerini Geçiren Doğal Yöntemler

  1. Limon Suyu

Limon suyu yara geçirme konusunda oldukça işe yaramakta olup, eski yaraları bile iyileştirerek izlerin yok olmasını sağlamaktadır. Bunun için taze limonu ikiye bölerek yaranın bulunduğu kısmı sulu kısmı ile güzelce ovalamalısınız. Limonun renk açıcı özelliği sayesinde yara izlerinin zaman içerisinde kaybolduğunu göreceksiniz. Etkisini görmek için 15 gün boyunca düzenli şekilde kullanmanızda yarar bulunmaktadır.

  1. Aloe Vera

Anti bakteriyel özelliği içerisinde barındırmakta olan aloe vera bitkisi, intihap önleyici ve kızarık giderici olarak bilinmekte olup, birçok cilt problemine iyi gelmektedir. Bunun için yara izlerinin geçmesini sağlayan özelliği de bulunmaktadır. Aloe vera bitkisini kullanmak için öncelikle satın aldığınız bitkinin en dışında bulunan yeşil zarı soymalı ve altında ki jeli çıkarmalısınız. Bu jeli yara olan kısma sürerek ovalamalı ve yarım saat süre ile bekleterek daha sonra yıkamalısınız. Bu işlemi günde 2 kere tekrarlayarak etkili sonucu kısa sürede elde edebilirsiniz.

  Bebek Pudrası ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
  1. Kuşburnu Tohumu Yağı

İsmi sıklıkla duyulan bir bitki olmayan kuşburnu tohumu, yağı ile oldukça etkili olup, aslında birçok kozmetik ürününün içerisin de bulunmaktadır. Yüzde yara izlerinin geçmesini sağlayan bu bitki aynı zaman da yaraları da kısa süre içerisinde iyileştirmektedir. Kuşburnu tohumu yağını temin ettikten sonra iki parmak uçlarınıza az şekilde dökmeli ve daha sonra yara olan kısma masaj yapar şekilde uygulamalısınız. Bu ürünü günde 2 kez uygulamanız halinde etkisini görmeniz mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu