Cilt Bakımı

Cilt Rengi Nasıl Açılır

Cilt renginiz istediğiniz tondan daha koyu renge sahipse uygulayacağınız maskeler cildinizin daha beyaz görünmesini sağlayacak.

Cildin doğal renginin bozulması, ciltte renk eşitsizliklerinin olması ve ciltte kısmi koyulaşmaların varlığı kişinin dış görünümünü ve psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Vücudun farklı bölgelerinde, özellikle diz kapağı, dirsek gibi daha kalın, daha kuru, sert ve yağ bezesi bulunmayan kısımlarda kararma daha yoğun yaşanabilir. Fakat sorun büyük gibi gözükse de uzmanlara göre çaresi bir o kadar pratik ve basittir. Bu yazımızda sizlere bitki ve güzellik uzmanlarının cilt rengini açan tariflerini vereceğiz.

Kararmanın Sebepleri
Aşırı kilo,
Dirseklerin masaya teması,
Güneşten dolayı oluşan pigment değişimleri,
Darbeye bağlı oluşan morarmalar,
Hormonal veya genetik değişimler,
Ölü deri birikmesi,
Nemsizlik.

Cilt Rengini Açan Tarifler

Limon

Limon ölü hücrenin yok edilip, alttan taze hücrelerin gelişmesine yardımcı olur. Koyu bölgeye bir miktar sıkılır, 6-7 dakika kadar hafifçe ovulur, 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulanıp üzerine nemlendirici sürülür. Bu uygulamayı haftada 1 kez uygulayın ve uygulama sonrasında direk güneş ışığından kaçının.

Yoğurt

Yoğurt içindeki laktik sayesinde cildi beyazlatma özelliğine sahiptir. Ayrıca cilt nemini koruyup, içeriğindeki antibakteriyel etki ile bakterilerle savaşır. 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı sirkeyi karıştırın, cildinize sürüp kurumasını bekleyin. Kuruyunca ılık suyla yıkayıp, nemlendirici sürün. Haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Karbonat

Karbonatın cilt üzerinde beyazlatma, ölü hücreleri yok etme, cildi doğal rengi dönüştürme etkisi vardır. 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Bu karışımı beyazlamasını istediğiniz bölgeye sürüp 2-3 dakika masaj yapın, ılık suyla durulayın. Her gün uygulanabilir.

Zerdeçal

Zerdaçalın vücutta oldukça fazla yararları bulunmaktadır, bunun haricinde ciltteki kararmalar üzerinde beyazlatma etkisi sağlar. 1 tatlı kaşığı süt kreması ve 1 tatlı kaşığı zerdaçalı karıştırıp koyu bölgeye masaj yapın, 15-20 dakika kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra ılık suyla duruladıktan sonra nemlendirici sürün.

  Makyaj Hatalarının Önüne Nasıl Geçilebilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu