Cilt Bakımı

Cilt Lekelerine Karşı Karbonat Maskesi

Cilt lekeleri, çıktıktan sonra giderilmesi çok zor olan cilt problemleri haline gelebilir. Çıkmasını engellemek ise düzenli bakım gerektiren bir durumdur. Daha çok güneş lekesine maruz kalınacak bahar ve yaz aylarında, cilt lekelerinin artması kaçınılmaz olmasına rağmen, basit bir karışım ile maske yapabilir ve sorundan kurtulabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Engellenir?

Cilt lekelerinden korunmanın en etkili yöntemi; yüz için özel üretilmiş güneş kremlerini, günlük olarak düzenli şekilde kullanmaktır. Yaygın kanının aksine, kış aylarında da yüzünün bol miktarda güneşe maruz kalabilir. Hassas ciltler için, güneşin tamamen görünür olmadığı zamanlarda bile, güneşim yıkıcı etkisi devam etmektedir. Kullanılacak olan güneş kremi, cilt lekelerinin oluşmasını büyük oranda engelleyecektir. Her gece cildinizi temizlemek, makyaj artıklarından arındırmak, cilt lekelerinin oluşmaması için gereklidir.  Cildinizin kurumasını engellemek, gerekli düzeyde nemlendirilmesini sağlamak, cildinizin genel sağlığı için gereklidir.

Karbonat Maskesi Nasıl Kullanılır?

Cilt lekeleri kadar, ciltteki sivilcelerin giderilmesi ve yenilerinin çıkmasının engellenmesi için de faydalı olan karbonat maskesi, son derece kolay şekilde hazırlanır. Her marka karbonat, aynı kalitede olmayabileceğinden, karbonatın da bir son kullanma tarihi olduğundan; bu maskeyi yapmak için eczanenizden alacağınız İngiliz karbonatını kullanınız. Bir yemek kaşığı karbonatı, bir yemek kaşığı yağı alınmamış kaymaksız yoğurdun içine ekleyiniz. Üç damla sıkacağınız limon ile birlikte, 3 damla da saf zeytinyağı ekleyiniz ve iyice karıştırınız. Sürülmeye uygun bir kıvama gelmediyse, az miktarda karbonat ekleyebilirsiniz. Kıvamı sağlamak için, yoğurt ve karbonatın miktarını, azar azar ekleyerek arttırabilirsiniz. Bu karışımı, bir fırça yardımı ile göz çevrenize gelmeyecek şekilde yüzünüze ve dekolte bölgenize uygulayınız. Her hafta tekrar edeceğiniz bu karışım, bir aylık süre sonunda etkisini gösterecektir.

  Evde Manikür Yapma Adımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu