Cilt Bakımı

Cilt Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin Faydalı Yöntemler

Cilt kırışıklıklarından kurtulmak için faydalı yöntemler tüm zamanların merak edilen en önemli konulardan biridir. Kaç yaşında olunursa olunsun herkes sağlıklı, diri, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmak için hem zaman her de oldukça fazla para harcar sonuçlar başarılıdır fakat hem zaman kaybı hem de para kaybı pürüzsüz olan cilde karşı mutluluğu yeterince göstermemize engel olabilir. Tabi bu durumdan kurtulmak için daha uygun ve az zaman harcamak herkesin işine gelir çünkü hayat şartla çok hızlı olmamızı ve ihtiyaçlar arttığı için daha az para harcamamızı gerektirir.

Kısa sürede ve az parayla kırışıklıklardan kurtulmak artık hayal değil;

Yılların ve yerçekiminin etkisi ile ciltte kırışıklıklar ve sarmalar her geçen gün biraz daha artar bu durumu ortadan kaldırmak için, bu duruma sebep olan etkileri ortadan kaldırmak gerekir tabi yıllar ve yerçekimini ortadan kaldırmak mümkün olmadığı için etkileri en aza indirmek gerekir. Yılların aslında cilt üzerinde en büyük etkisi stres ile kendini gösterir stresi en aza indirmekle işe başlanabilir bunun mümkün olmadığı durumlar olabilir ama en azından hayatın kısa olduğu ve hiç bir şeyin üzülmeye değmeyeceğini anlaşıldığı zaman stres en aza iner. Yerçekiminin cilt üzerinde ki en büyük etkisi sarkmalara sebep olmasıdır. Bu durumu da tabi ki ortadan kaldırmak mümkün değil fakat en aza indirmek mümkün yapılan tüm cilt bakımlarında yerçekimine ters orantıya göre hareket edilmelidir.

  Kimyasal Peeling Sonrası Neler Yapılmalı

Yüz yıkarken, toniklerken, nemlendirirken, makyaj yaparken tüm işlemler ciltte yukarıya doğru yapılmalıdır. Cildin erken yaşlanmasına sebep olacak diğer bir konuda makyajdır, kesinlikle uyumadan önce silmeye ve uygun şekilde temizleyip, nemlendirmeye özen gösterilmelidir. Makyaj ürünleri seçerken kimyasal içerikli olanlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Hiç bir metot yaşlanmayı ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaz fakat bu metotlar en aza indirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu